Тренінг з медіації між потерпілим та правопорушником щодо шляхів вирішення кримінальних конфліктів учасниками яких є неповнолітні

У травні 2017 року на засіданні наукової школи з відновного правосуддя проф. Цимбалюка В.І. під керівництвом к.філос.н., доцента Ю.І. Мельничук було проведено тренінг між потерпілим та правопорушником щодо шляхів вирішення кримінальних конфліктів учасниками яких є неповнолітні. У процесі тренінгу студенти познайомилися із тим, що  поняття медіація між потерпілим та правопорушником має на меті досягнення примирення між ними, усвідомлення правопорушником наслідків своєї протиправної поведінки та відшкодування заподіяної шкоди. Водночас вона дає змогу потерпілому проговорити перед правопоруш­ ником свої переживання, тим самим зменшити психологічну напругу, повернути почуття впевненості й позбутись страху.

Учасниками  тренінгу були потерпілий, правопорушник та медіатор. Студенти, таким чином, були поділені на групи, які  у процесі тренінгу здійснювали пошук альтернативних способів виходу із конфліктної ситуації учасниками яких є неповнолітні, що вчинили протиправну дію вперше.