Тренінг із сімейної медіації

У квітні 2017 року на засіданні наукової школи з відновного правосуддя проф. Цимбалюка В.І. було проведено тренінг із сімейної медіації. Учасниками були студенти 3 курсу під загальним керівництвом к.філо.н., доцента Мельничук Ю.І.

Студенти опановували основи сімейної медіації, тобто метод вирішення сімейних спорів. Сімейні конфлікти відрізняються тим, що приносять душевні страждання і біль. Емоції заважають людям зосередитися і вирішити, що ж робити далі. Сімейна медіація враховує високу емоційність сімейних конфліктів і є дуже ефективною в різних заплутаних життєвих ситуаціях.

Студенти у ролі батьків обговорювали у процесі сімейної медіації та шукали рішення, яке б влаштовувало обидві сторони, а саме:

- обмін інформацією про стан здоров'я дитини, про процес її навчання;

- про особливості спілкування батьків один з одним та кожного з батьків із дитиною;

- щоденний розклад дитини і проведення свят, відпочинок на канікулах;

- контакт з родичами розлучених батьків, спілкування з бабусями і дідусями, іншими родичами;

- подарунки, одяг, кишенькові витрати, а також дисципліна, правила виховання і розпорядку.

Студент у ролі медіатора  як нейтральний посередник не був зацікавлений в якомусь певному результаті конфлікту. Він зацікавлений в тому, щоб враховувалися інтереси кожного учасника процесу, і обов'язково - дітей. Тому рішення, знайдене в процесі сімейної медіації, задовольняє потреби всіх сторін конфлікту.

Участь у тренінгу принесла масу задоволення студентам.