СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА-ПРОФОРІЄНТАЦІЯ З ПЕДАГОГІКИ В ЗОШ №4

Для залучення кращих випускників школи до вступу у Національний університет водного господарства та природокористування, 5,12 та 19 грудня 2016 року за ініціативи викладачів кафедри суспільних дисциплін НУВГП на базі ЗОШ №4 відбулася олімпіада з педагогіки для учнів 11 класів, бакалаврів, які вивчають  педагогіку, та магістрів НУВГП.

Мета олімпіади – підтримка обдарованих учнів, залучення їх до наукових педагогічних досліджень, створення умов для самореалізації. Проте головним завданням була профорієнтація, адже вибір професії — обов’язковий життєвий етап кожного, хто здатен працювати. «Ми вступаємо в різні періоди нашого життя, наче немовлята, не маючи за плечима жодного досвіду, хоч би скільки нам було років» (Ф. Ларошфуко).

Безперечно, учні набувають і життєвого, і фахового досвіду в процесі певної діяльності, проте краще це вдається тоді, коли вони мають профорієнтаційні знання: які є професії, де можна здобути обрану спеціальність, що для цього потрібно та ін.«Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, жоден вітер не буде їй попутним» (Сенека).

Учням важливо не помилитися — віддати перевагу професії, яка б найбільше відповідала здібностям, покликанню, знанням, потенціалу. Для цього потрібно «вивчити «біржу праці», відвідати окремі підприємства, побачити умови праці різних фахівців, ознайомитися з типами професій, медичними протипоказаннями, спеціальною літературою, спробувати себе в певній професійній ролі». Закономірно, що тепер використовуємо інноваційний підхід: після вивчення теоретичного курсу з педагогіки студентам 3-го курсу, які здобувають спеціальність «Інформатика», було запропоновано ознайомитися з практикою проведення уроків інформатики в ЗОШ №4, спробувати себе в ролі вчителя. Вчителі інформатики Кондратюк В.П і Кондратюк О.П. погодилися на співпрацю зі студентами НУВГП.

Під час зустрічі з учнями 11-х класів магістри та бакалаври розповіли про університет, про ті спеціальності, які можна здобути в НУВГП, а також запропонували у формі спільної олімпіади перевірити свої педагогічні знання, навички та вміння; запросили учнів і вчителів на День відкритих дверей, який відбудеться в університеті 11 грудня.

Під час відкриття олімпіади перед присутніми виступила директор школи Іванець Наталія Олександрівна,яка привітала учнів і вчителів, побажала їм успіхів і перемог.

Після урочистого зібрання учні та студенти почали роботу над завданнями олімпіади. Завдання олімпіади мали на меті виявити рівень володіння практичними навичками та вмінням пов’язувати набуті теоретичні знання з практикою. Під час практичного туру учні та студенти аналізували психолого-педагогічні ситуації, виконували педагогічні задачі, писали есе; магістри проводили фрагменти уроків. Позитивно, що майже всі вони використовували презентації та інтерактивні методи навчання; їм вдалося зацікавити учнів, встановити з ними контакт.

Успішному проведенню олімпіади сприяла гостинна, доброзичлива, творча атмосфера, яку створили у стінах школи.

Доцент кафедри суспільних дисциплін А.В. Кочубей,

старший викладач кафедри суспільних дисциплін Т.Є. Шевчук