Студенти та театр

З 2016-2017 навчального року театральне мистецтво стало невід'ємною частиною життя студентів. У цьому театральному сезоні студенти НУВГП в рамках діяльності гуртка «Студенти і театр» (гурток створено при кафедрі суспільних дисциплін, керівник Шевчук Т.Є.), переглянули ряд вистав Рівненського облмуздрамтеатру: «Поліанна», «Каліка з острова Інішмаан», «Сеньйор із вищого світу», «Вечеря з диваком», «Калігула», рок-оперу «Біла ворона».

Уже традиційно студенти НУВГП співпрацюють із нашим театром, який із кожною новою виставою стає все більш креативним, модерним, молодіжним і сучасним. Зокрема за підсумками ХІ фестивалю комедії «Золоті оплески Буковини» Рівненський облмуздрамтеатр здобув перемогу з виставою «Каліка з острова Інішмаан», М.МакДонаха, режисер Володимир Петрів, у таких номінаціях: краща чоловіча роль Ігор Ніколаєв за роль каліки Біллі; Кращий акторський ансамбль; Краща вистава за версією альтернативного журі. Вистава пропагує гуманність, доброту, поцінування тих, хто живе поруч із тобою, намагання зробити їх щасливими.  На думку критиків вистава «Каліка з острова Інішмаан» …забрала із собою глядача на три години, три години можна було бути не самотнім». Режисер постановник Львівського Національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької, Вадим Сікорський,  про наш театр сказав, що він відчуває гордість за нього, тому, що він втомився від «брехливого театру. Ви не брехали. Я плачу з вами».

Особливо цікавою, сучасною і дуже несподіваною для студентів виявилася вистава, рок-опера «Біла ворона». Особливістю цієї легендарної рок-опери є те, що її вперше виконують у живому звучанні естрадно-симфонічного оркестру театру. Головний диригент та автор інструментування заслужений артист України Зіновій Крет. Музичний супровід головних моментів вистави, дозволяє глибше зрозуміти почуття героїв. Одну з ролей у виставі виконує фіналіст телешоу «Голос країни 2016» Микола Бобрик.

Втім, актори блискуче впоралися з новим завданням. Вони виявилися досить співучими, і це при тому, що у колективі немає жодного актора вокаліста, проте є чимало потужних творчих особистостей із багатогранним потенціалом і бажанням зростати у професійному плані.

У рок-опері «Біла ворона» студенти побачили чи не увесь творчий колектив театру – акторів; балет, музикантів оркестру. Видовищна та яскрава вистава йшла з аншлагом.

Вражає гра талановитих акторів, які передавали кожну емоцію, пропускаючи її через себе. Гра кожного актора індивідуальна, оригінальна, емоційна, колоритна, відповідає характеру персонажа.

Відтак традиційний сюжет про відчайдушну Орлеанську Діву, яка заради чистих помислів і світлої мети пішла проти сильних світу цього. На сцені рівненського драмтеатру постає у яскравій обгортці сучасного рок-мюзиклу із натяком на уроки історії вітчизняної і сьогодення, яких народ, на жаль, не хоче вчити. Чимало режисерських знахідок зробили виставу унікальною і надзвичайно колоритною, з неочікуваними поворотами, в ритмі яскравого шоу. Втім, сильна драматургія, щира поезія Юрія Рибчинського та хвилюючі вокальні номери справили на студентів велике враження.

Сучасна ситуація в нашій країні практично не відрізняється від того, що було 500-600 років тому. Людство так, як і колись, бере в руки каміння і висловлює своє незадоволення, перед ним багато проблем, актуальною є тема миру. Вічним залишається і символ білої ворони – особистості, яка вирізняється поведінкою чи системою цінностей. Це уособлення інакшості, обраності, що часто межує зі стражданням, нерозумінням, і водночас символ певної чистоти  і беззахисності. Тобто середовище, в якому живуть люди, само по собі передбачає існування цього символу.

Вистава студентам дуже сподобалась, оскільки дозволила зануритися в атмосферу тогочасних подій, надала можливість замислитися над тим, що і одна людина може змінити хід подій в історії, а також надихнула на наступне відвідування театру.  Після перегляду «Білої ворони» загострюються життєві погляди, з’являється бажання боротися за свої життєві принципи.

Отож, не лінуйтеся ходити до театру – чи Вам сумно, чи радісно, чи є у Вашому житті на даний час успіхи або невдачі – театр завжди збалансує Ваші почуття та емоції, допоможе зрозуміти реальність та оцінити себе.

студентка УПЕПм-5 Неля Вербицька,

студентка УПм-51 Єлизавета Дехтяр