Результати публічного обговорення освітньо-наукової програми «Право»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Публічне обговорення освітньо-наукової  програми Право (збори) відбулося 30.04.2019 року.

До даного заходу долучилися представники професорсько-викладацького складу ННІ права (8 осіб), представники студентства другого (магістерського) рівня вищої освіти (3 осіб), випускники ННІ права (5 осіб), студентського самоврядування (2 осіб), роботодавці (5 осіб) та інших зацікавлених сторін – зовнішніх стейкхолдерів (3 особи).

Головою зборів було одноголосно обрано к.ю.н., проф.  директора ННІ права, Цимбалюка В.І., секретарем – заступника директора ННІ права, к.п.н. Гришко В.І.

Першим виступив директор ННІП к.ю.н., проф. Цимбалюк В.І., який зазначив, що робочою групою розроблено Проект освітньо-наукової програми «Право» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Цей проект було розіслано викладачам, студентам, випускниками, роботодавцям та іншим стейкхолдерам, з якими співпрацює ННІ права.

Проф. Цимбалюк В.І. висловила подяку всім, хто долучився до публічного обговорення програми, а особливо тим, хто надав письмові відгуки-рецензії.

В обговоренні прийняли участь:

- Директор РЦ НБВПД Овдіюк В.П., який зауважив, що саме проблема захисту прав людини у наш час є надзвичайно актуальною, тому посилить підготовку докторів філософії з права вивчення практичних аспектів системи безоплатної правової допомоги. Підтримала його думку доц. Водоп’ян Т.В.та акцентувала на тому, щоб у основний фокус ОНП закласти саме орієнтацію на захист прав людини.

- Адвокатка, заступниця голови  адвокатського об’єднання «Дірект» Суржук Л.М. зазначила, що тоді було б доречно запропонувати здобувачам і такі освітні компоненти, що орієнтовані на вивчення саме доктринальних особливостей міжнародного захисту прав людини, оскільки доктринальні положення створюються, як правило, у результаті проведення фундаментальних наукових досліджень, чим і займаються аспіранти. Цю думку підтримали д.ю.н., проф. Кафарський В.І., голова Рівненського міського суду Денисюк П.Д. та ст.в. Сахнюк В.В.

- Директор Рівненського обласного контактного центру  Рівненської обласної державної адміністрації  Курилас В.В. акцентував увагу присутніх на тому, що юридична сфера завжди перебуває у процесі змін, оновлення, реформування, тому важливим буде вивчення аспірантами інновацій у сфері права, що ефективно сприятиме у підготовці ними наукових статей та дисертаційної роботи. У підтримку такої пропозиції виступили ст.в., випускник ННІП Садовнік В.П., проф. Цимбалюк В.І., голова ГО «ЛІТЕКО» Стасюк Л.П.

- Під час публічного обговорення здобувачі  Градиська Ю., Кузьмич В., Гнатюк Я. дали пропозицію щодо наявності у кошику вільного вибору вивчення дисциплін, орієнтованих на доктринальні проблеми ключових галузей права. Підтримали таку пропозицію к.ю.н. Міщук І.В., к.ю.н., директор РНДЕКЦ Семчук А.Г.

- Доц. Гришко В.І. висловила пропозицію практичну підготовку аспірантів орієнтувати на формування професійного науково-педагогічного працівника, адже випускник програми зможе працювати у ЗВО, тому до ОНП варто ввести науково-педагогічну практику. Підтримали пропозицію д.ю.н., проф. Панкевич І.М.,  к.філос.н. Мельничук Ю.І.

- Доц. Купчик Л.Є. запропонувала посилити підготовку здобувачів з іноземної мови, адже сучасний висококваліфікований фахівець-юрист повинен вільно нею володіти. Доречною така думка стала і для к..ю.н., голови Рівненського апеляційного суду Полюховича О.І., і для к.ю.н. Міщук І.В., і для голови Студентської ради ННІП Мовчанець І.

- К.п.н., доц. Якимчук М.Ю. наголосила про важливості у роботі юристів комунікативного аспекту, адже комунікація в сучасному суспільстві виступає фундаментальною основою побудови й розвитку якісно нових правових відносин через комунікаційні канали взаємодії, які динамічно розвиваються. Фахівцю в галузі права потрібно вільно володіти державною мовою (в усній і писемній формі), бути готовим до продуктивного спілкування з різними категоріями громадян, адже це є не лише показником загальної культури особистості юриста, але й запорукою його професійного успіху. Підримали пропозицію Якимчук М.Ю. прес-секретар Рівненського апеляційного суду Кузьменко О.О., к.п.н. Гришко В.І.

-  Під час публічного обговорення начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції Поліського округу Хаванська О.Л. запропонувала при реалізації ОНП орієнтуватися на профіль НУВГП. Цю ідею підримав проф. Цимбалюк В.І.

- Депутат Рівнеради Курсик О.В. та голова ГО «ЛІТЕКО» Стасюк Л.П. висловили побажання скеровувати освітній процес на розвиток в студентів креативності, комунікації, лідерства, що було враховано при формуванні циклів ОНП (мовні компетенції, загальну підготовку, знання за обраною спеціальністю, дисципліни вільною вибору здобувача) та введені до кошика ОК «Softskilss для юристів».

Загалом, збори щодо публічного обговорення пройшли успішно.

Прийнято такі рішення:

1. Результати публічного обговорення розглянути на затвердити на засіданнях кафедр, Науково-методичній раді з якості ННІП, Вченій раді ННІП.
  2. Робочій групі врахувати пропозиції та зауваження усіх зацікавлених сторін при затвердженні ОПП «Право».