Регіональний круглий стіл зібрав поціновувачів вченого Михайла Бахтіна

У рамках відзначення сторіччя університету відбувся регіональний круглий стіл, присвячений 120-річному ювілею та творчості видатного філософа світового значення, літератора, культуролога, педагога Михайла Бахтіна, мислителя, який кардинально визначив шляхи розвитку сучасної гуманітаристики.
Учасниками розмови стали не лише студенти, викладачі і працівники НУВГП, але й гості з Національного університету «Острозька академія», Рівненського інституту Київського у-ту права, Рівненського державного гуманітарного університету.

Завідувач кафедри суспільних дисциплін, доктор філософських наук Алла Залужна зосередила свій виступ на значенні досліджень Михайла Бахтіна як явищі планетарного рівня, його впливі на гуманітарне знання XX-XXІ cт. Професор звернула увагу на те, що його проза перекладена на основні мови світу і те, що вчений є творцем нової теорії європейського роману, він осмислює проблеми вчинку, етику спілкування, діалогу, моральнісну онтологію, проблеми методології гуманітарних наук і специфіку гуманітарного знання в цілому, явище сміхової культури та феномен карнавалізації.

Студенти НУВГП Наталія Якубчик і Ростислав Вишневський (2 к., «МО») розповіли про життєвий і творчий шлях мислителя, його драматичну долю та життєствердний характер (науковий керівник – д.ф.н., проф. Залужна А.Є. ), а Катерина Стрельчук (1 к., «Маркетинг») – про погляд сучасних студентів на творчість М. Бахтіна, Лілія Корецька (1 к., «УПЕП») – про проблеми людини у творчості Бахтіна (науковий керівник – к.і.н., доц. Сталовєрова Г.В.).
В обговоренні творчої спадщини видатного мислителя та впливу його на сучасні процеси взяли участь викладачі  НаУ «Острозька академія» - д.ф.н., проф. Микола Зайцев, Рівненського інституту Київського у-ту права – к.філол.н., доц. Олексій Дацюк, РДГУ – д.і.н., проф. Руслана Шеретюк, кафедри філософії НУВГП к.ф.н., доц. Оксана Сарнавська і к.ф.н., ст.в. Павло Храпко.

Учасники наукового діалогу також переглянули виставку робіт, присвячених вивченню творчості Михайла Бахтіна.
Діалог, про який багато писав М.Бахтін, під час круглого столу був продуктивним, сказані вартісні слова мають перспективу трансформуватися у освітні постулати і принципи життя.