Професія юриста — висока честь і велика відповідальність

08 лютого 2018 студенти ННІ пава знову відвідали  Апеляційний суд Рівненської області. Про новели сучасного судочинства, основні завдання, що стоять перед судами апеляційної інстанції, а також роль юриста в суспільстві розповіла майбутнім правникам суддя-секретар судової палати з розгляду цивільних справ суду Надія Ковальчук.

Насамперед студенти НУВГП відвідали декілька судових засідань, під час яких розглядались апеляційні скарги захисників та самих обвинувачених на вироки суду  першої інстанції. Майбутні правники стали свідками того, як колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ суду апеляційної інстанції, змінивши вирок суду першої інстанції та частково задовольнивши апеляційні скарги обвинуваченого та його захисника, а також взявши до уваги думку державного обвинувача, звільнила обвинуваченого М. з-під варти у залі судового засідання.

Наступним етапом зустрічі стало знайомство з суддею-секретарем судової палати з розгляду цивільних справ суду Надією Ковальчук. Вона розповіла молоді про електронний суд, як відбувається розподіл справ, які категорії справ розглядає суд апеляційної інстанції, та в які строки можна оскаржити прийняті рішення. — Ви повинні пам’ятати, що професія юриста — висока честь і велика відповідальність,

— звернулася Надія Миколаївна до студентів НУВГП. — Юристи захищають інтереси людини, її права та свободи, інтереси суспільства та держави від злочинних та інших протиправних посягань. Вони кожного дня ведуть боротьбу за справедливість, гуманність, законність та правопорядок. Зауважу, що юристи в сучасному суспільстві – не лише беруть участь у реалізації права. Вони працюють над розвитком законодавства, над вдосконаленням правового регулювання суспільних відносин, що складаються в соціальній сфері, над зміцненням правопорядку. Також юристи розробляють пропозиції щодо вдосконалення законодавства і направляють їх до компетентних органів, беруть участь у роботі правотворчих органів, готують проекти законів та інших юридичних актів, дають висновки і відгуки на проекти нормативних актів. Тому найважливіше ваше завдання на найближчі кілька років — сумлінність і старанність у навчанні.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку