ОЛІМПІАДА З НАРОДОЗНАВСТВА

Здавна українці володіють значним духовно-моральним потенціалом, який зосереджено в українській культурі. Обов’язок науково-педагогічних працівників нашого університету – задіяти цей потенціал для підготовки майбутніх фахівців.
Для залучення студентів до вивчення народознавства, виховання пошанівного ставлення до національної культури, збереження автентичних традицій, звичаїв, обрядів, формування національної свідомості українців, 20 квітня 2016 року на кафедрі суспільних дисциплін доцентами А.В Кочубей і В.А. Сокаль було проведено олімпіаду з народознавства серед студентів третіх курсів спеціальностей АДІА, ТГВ, ВІВ, ПЦБ, ТБК, МБГ.
Мета олімпіади – поглиблення знань студентів, розширення їх кругозору, ознайомлення з матеріальною і духовною культурою народу та його національною ментальністю; прищеплення любові до етноісторії, етнопсихології, етнопедагогіки тощо, виховання загальнолюдських і християнських цінностей, формування гідних громадян Україна.
Проаналізувавши конкурсні роботи 57-и учасників, слід відзначити, що, студенти знають народознавчі поняття, володіють фактичним матеріалом щодо духовно-моральної і матеріальної культури українців. 40% студентів відмінно впоралися з народознавчими есе «Вплив традицій на національну психологію», «Обереги сучасних українців», що свідчить про загальну їх ерудованість. 26 студентів детально проаналізували українські народні обряди, в яких безпосередньо брали участь, обґрунтували значення українських символів і священних знаків і ін.
Кращими визнано роботи студентів Довгалюка Михайла та Тишковця Романа (МБГ – 31), Вороб’я Андрія (ТГВ – 31), Дубини Надії (ПЦБ – 31), Васильчука Олексія та Логацької Оксани (ВІВ – 31), Ясюк Аліни (МБГ – 32 і), Сьомака Андрія (ТБК – 31).
1 червня 2016 року викладачами кафедри суспільних дисциплін буде проведено Благодійну Ярмарку, під час якої будемо реалізовувати вироби, виготовлені студентами під час занять із народознавства, та викладачами і працівниками університету (народні іграшки, обереги, ляльки-мотанки, патріотичні сувеніри та ін.) За кошти, отримані від реалізації виробів, будуть закуплені ліки для військових у зону АТО.
Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до акції.

Власноруч створені вироби можна приносити на кафедру суспільних дисциплін в ауд.208 (2 корпус НУВГП) або безпосередньо на Ярмарку.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку