НУВГП В НОВИНАХ РІВНЕНЩИНИ

НУВГП В НОВИНАХ РІВНЕНЩИНИ

 12-13.11.15р. 2 – радіо «Край», 5 – радіо «Рівне. ФМ» (інформ. випуски)

 

  Вийшов у світ 3-й том хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки», підготовлений до друку науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

    До нього ввійшли документи і матеріали, що стосуються багатьох, так званих, «білих плям», проливають світло на події ІІ-ї світової війни, драматичний і суперечливий шлях українського народу до здобуття та утвердження своєї незалежності.

    Посібник розрахований на учнів і студентів, викладачів загальноосвітніх і вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією і сьогоденням України.

   27-29.11.15р. 2 – радіо «Край» - «Минувшина»

       Нещодавно вийшов у світ 3-й том хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки», підготовлений до друку науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

    До нього ввійшли документи і матеріали, що стосуються багатьох, так званих, «білих плям», проливають світло на події ІІ-ї світової війни, драматичний і суперечливий шлях українського народу до здобуття та утвердження своєї незалежності.

    Посібник розрахований на учнів і студентів, викладачів загальноосвітніх і вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією і сьогоденням України.

     Є в ньому і документи, що стосуються Голодомору (навести  дані по регіонах…)

   30.11 – 01.12.15р. радіо «Край» - «Радіотиждень»

 

   1 грудня 1991 року було проведено Всеукраїнський референдум щодо визнання Незалежності України, переважна більшість учасників якого підтримала незалежність і державний суверенітет нашої країни. 

       За даними, наведеними у  3-му томі хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки», підготовленому до друку науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, понад 90% учасників референдуму висловилися «за». А по регіонах цей показник такий: (показники по Рівненщині, Волині, Львівщині, Тернопільщині та інших регіонах…)

   А 4 грудня 1939 року на території Західної України, яка ввійшла до складу СРСР у результаті, так званого, визвольного походу  Червоної Армії, було створено нові територіально-адміністративні об»єднання: Волинська, Львівська,  Рівненська, Станіславівська і Дрогобицька області. Відповідні документи про цю подію теж можна знайти у хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах», підготовленій до друку науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

      1.12.15р. радіо «Рівне. ФМ» -  «Цей день в історії»

   

   1 грудня 1991 року було проведено Всеукраїнський референдум щодо визнання Незалежності України, переважна більшість учасників якого підтримала незалежність і державний суверенітет нашої країни. 

       За даними, наведеними у  3-му томі хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки», підготовленому до друку науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, понад 90% учасників референдуму висловилися «за». А по регіонах цей показник такий: (показники по Рівненщині, Волині, Львівщині, Тернопільщині та інших регіонах…)

      7.12.15р. радіо «Край» - «Радіотиждень» 

      8.12.15р. радіо «Рівне. ФМ» -  «Цей день в історії»

 

    8 грудня 1991 року в Біловезькій пущі Голова  Верховної Ради Бєларусі Станіслав Шушкевич, Президент Російської Федерації Борис Єльцин і Президент України Леонід Кравчук підписали заяву про розпуск СРСР та Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

    У зазначених документах, зокрема йдеться (тексти  заяви про розпуск СРСР та Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав).

    Це були тексти  заяви про розпуск СРСР та Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав, підписані 8 грудня 1991 року в Біловезькій пущі Головою  Верховної Ради Бєларусі Станіславом Шушкевичем, Президентом Російської Федерації Борисом Єльциним  і Президентом України Леонідом Кравчуком.

    Нагадаємо, ці документи розміщено у  3-му томі хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки», підготовленому до друку науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

18 - 19.12.15р. Інформ. випуски  «День», «Репортерський щоденник», «Новини Рівненщини»

 

Почесну грамоту Верховної Ради України та відповідний знак вручили  Національному університету водного господарства та природокористування. Цієї високої державної нагороди єдиний в Україні вищий навчальний заклад такого профілю удостоєний за визначні досягнення у підготовці фахівців, розбудові економіки держави та внесок у створення міжнародного іміджу України. Нині в цьому університеті працює майже 700 науково-педагогічних працівників, з яких понад 60 - доктори наук і професори. Символічно, що вручив нагороду ректору випускник "водника" Віктору Мошинському  нардеп Юрій Вознюк.

 

 

     020  00:00  00:04  Медаль для Відзнака ВМЗ+Люфт

    сюжет автор: Баранчук Галина оператор: --- 

  

(СХ 00:00 Комментарий: Синхронируемый: ЛЮФТ9-14 Юрій Вознюк вручає нагороду Должность: Титр:

 

18 – 20.12.15р. «Минувшина»

      І в заключній частині передачі кілька слів про нове видання, яке побачило світ цього року. Колектив науковців Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного уклали хрестоматію «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки)». Серед унікальних документів, що представлено на сторінках видання – доповідні, пропозиції, таємне листування, яке ілюструє включення західноукраїнських земель у радянську тоталітарну систему в 30-40х роках ХХ ст. Отож запрошуємо усіх зацікавлених взяти у руки це видання і почерпнути істину з перших уст.

 

 

20.12.15р. «Європейський вимір»

 

Про діяльність регіонального центру євроінтеграції і перспективи співпраці рівненських  вишів з колегами з кран ЄС щодо наукових і студентських обмінів, спільних досліджень та реалізації спільних проектів – заступник директора регіонального центру євроінтеграції доцент Національного університету водного господарства і природокористування Руслан Костюкевич і професор НУВГП Леонід Кожушко.

 

 

24-25.12.15р.  Інформ. випуски «День», «РЩ», «НР», «Новини»

 

У Рівному триває декомунізація. Сьогодні ордена Дружби народів позбувся один з корпусів Національного університету водного господарства та природокористування. Мозаїку, що прикрашала комплекс будівель на розі вулиць Чорновола та Приходька, де знаходяться Навчально-науковий інститут права, наукова  бібліотека і кілька факультетів НУВГП, за допомогою підйомника демонтували працівники вишу. При цьому збивали елементи обережно і основні складові ордена намагались не зламати. Щоправда, куди підуть ці елементи і чи з'явиться щось на їх місці - робітники не знають. Зазначимо, що орден Дружби народів - один з найбільш рідкісних орденів СРСР післявоєнного періоду. Навчальний заклад був нагороджений ним у 1982 році, на знак тісної інтернаціональної співпраці, адже в радянські часи тут навчалось чимало студентів із зарубіжжя.

 

 

15 - 16.01.16р. Ін форм. випуски «День», «РЩ», «НР», «Новини»

21 колектив отримав нагороди за підсумками минулорічних спартакіад Рівного. Дві з половиною тисячі аматорів і професіоналів впродовж року змагались у кульовій стрільбі , волейболі, плаванні, легкій атлетиці, гирьовому спорті . Хто ж вони кращі з кращих знає Галина Баранчук

 

 

     020  00:00  01:47  Нагородження спортсменів

    сюжет автор: Баранчук Галина оператор: --- 

  

Кубки, грамоти та ексклюзивні календарі. Такі нагороди отримали колективи-переможці спартакіад , що відбулись у Рівному минулого року. Найкращих визначали у чотирьох групах. Серед університетів переміг "водник". Керівник закладу зазначає, що на спорт тут виділяють понад 10 відсотків бюджету вишу. Окрім грошей, переконаний ректор, неабияке значення має і власний приклад. Тому мріє створити при НУВГП фехтувальну секцію, адже сам має непогані досягнення у цьому олімпійському виді спорту. (СХ 00:00 Комментарий: 9-44" Це досить елітний вид спорту і досить дорогий. Але є шанси, що за підтримки міста цей проект нам вдасться реалізувати". Синхронируемый: Віктор Мошинський Должность: ректор НУВГП Титр:

 

 

Загалом минулого року в рамках міської Спартакіади провели чемпіонати з 14 видів спорту - кульової стрільби , волейболу, плавання, легкої атлетики, гирьового спорту та інших. У змаганнях взяло участь дві з половиною тисячі спортсменів. І масовість це головне - каже міський голова.

 

(СХ 00:11 Комментарий: 6-54" Дуже хотілось би, щоб спорт був масовий, щоб він був популярний і модний. Синхронируемый: Володимир Хомко Должность: міський голова Рівного Титр:

Поряд з любителями у змаганнях беруть участь і професіонали. Досвідчені спортсмени вчать майстерності молодих - кажуть організатори змагань

 

(СХ 00:17 Комментарий: 13//56" Є здорова спортивна конкуренція. Є боротьба. І сьогодні кожен спортсмен, будучи в професійному спорті, також бере участь у цих змаганнях.//17-40 Відомий спортсмен Андрій Скварук брав участь, захищаючи честь свого вузу в таких спартакіадах. Відома Ольга Земляк брала і бере участь у таких змаганнях." Синхронируемый: Сергій Шевчук Должность: начальник управління сім'ї, молоді та спорту Рівного Титр:

 

Перші місця у відповідних спартакіадах також отримали Технічний коледж НУВГП, Професійно-технічний ліцей, управління освіти, 28 школа та підлітковий клуб "Олімпія". Галина Баранчук, Сергій Сафта - інформаційна програма "День".

 

  22.01.16р. радіо «Край» - «Радіотиждень» 

 

 

     22 січня в Україні відзначають День Соборності. Саме цього дня 1919року у Києві було проголошено Акт Злуки, тобто возз'єднання Української Народної і Західно-Української  Народної Республік. А у 1990 році з нагоди тих подій від Львова до Києва люди утворили живий ланцюг злуки. Тоді, за різними підрахунками, за руки взялося майже 3 мільйони українців, які у такий спосіб символічно об’єднали Україну.

     Детальніша інформація про ці та інші події розміщена в хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки)», впорядкованій  Навчально-науковим інститутом права НУВГП, Національним університетом «Острозька академія», обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Академією сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

 

29.01.16р. радіо «Край» - «Радіотиждень» 

 

    29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що знаходиться за 130 кілометрів на північний схід від Києва і 18 км на схід від Ніжина відбувся знаментий бій між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під командуванням есера Михайла Муравйова і загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 400 вояків.

У результаті нерівного 5-годинного бою юні оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено на 4 дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

   Детальнішу інформацію про ці та інші події можна знайти в хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки)», впорядкованій  науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

 

29 – 31.01.16р. «Минувшина»

 

    98  років тому на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся знаменитий бій між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під командуванням есера Михайла Муравйова і загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 400 вояків.

У результаті нерівного 5-годинного протистояння юні оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено на 4 дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

    А сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили Голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

     Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

   Детальнішу інформацію про ці та інші події можна знайти в хрестоматії «Віхи історії України в документах і матеріалах (1939-1991 роки)», впорядкованій  науковцями Навчально-наукового інституту права НУВГП, Національного університету «Острозька академія», обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

 

7.03 – 8.03   Інформаційні випуски  «День», «Репортерський щоденник», «Новини Рівненщини»

 

  

Букети з цукерок виготовляли усі охочі під час майстер-класів в Національному університеті водного господарства та природокористування. 8 березня ці букети місцеві волонтери продаватимуть на майдані Незалежності. Отримані гроші планують витратити на придбання реанімобіля. Більше про доброчинну акцію розкаже Валентина Гордич.

 

 

     020  00:00  01:58  Виготовлення квіточок (( Волонтерські букети ))

    сюжет автор: Гордич Валентина оператор: --- 

  

(СХ 00:11 Комментарий: Синхронируемый: люфт Должность: Титр:

04.02-04.05 "Спочатку зав'язуємо все ниткою, щоб квітка трималася. // 05.04-05.13 Обгортаємо. У вас є квіточка, тож можете повторювати. Так ось обгортаємо, потім прикріплюємо листочки..."

 

 

Майстер-клас із виготовлення квітів з цукерок влаштували волонтери групи "ДАР". Напередодні жіночого свята вони навчають цьому усіх охочих. Загалом, в аудиторії "водного" університету зібралося понад три десятки рівнянок різного віку.

 

(СХ 00:13 Комментарий: Синхронируемый: Ольга Должность: учасниця майстер-класу Титр:

 

07.11-07.24 "Свято 8-го Березня. Ми хочемо долучитися до цього свята і зробити приємне тим людям, які завтра вийдуть на площу і зможуть придбати це для своїх дівчат, дружин".

 

 

П'ятирічна Надійка - наймолодша учасниця цього безкоштовного майстер-класу. Свою першу квітку формує ще не зовсім упевнено і з маминою допомогою. Але дуже старається. Загалом, у планах дівчинки виготовити чотири такі квітки.

 

(СХ 00:08 Комментарий: Синхронируемый: Надійка Должность: учасниця майстер-класу Титр:

 

11.36-11.46 ."Хочу допомогти нашим бійцям".

 

 

Ректор НУВГП теж прийшов на майстер-клас. Але не задля участі, а щоб підбадьорити майстринь-початківців.

 

(СХ 00:22 Комментарий: Синхронируемый: Віктор Мошинський Должность: ректор НУВГП Титр:

 

09.04-09.26 "Тільки викладачів знаю близько двох десятків, які є активними учасниками, а студентів, мабуть сотні. Саме тому ми надаємо такий майданчик для волонтерських організацій. Це не стільки якась промо-акція, скільки можливість поспілкуватися і бути корисними для України".

 

 

Підтримати акцію Віктор Мошинський обіцяє гривнею, коли усі вироби волонтери виставлять на продаж.

 

(СХ 00:15 Комментарий: Синхронируемый: Вікторія Шинкаренко Должность: волонтерка Титр:

 

01.37-01.52 "8-го березня в центрі міста. Ми будемо реалізовувати те, що ми зараз виготовимо. Тут не тільки викладачі і студенти, а й гості НУВГП. Люди у соцмережах відгукуються, завчасно повідомляємо, де це має відбуватися, і люди приходять, допомагають".

 

 

Виручені кошти волонтери спрямують на придбання реанімобіля для Рівненського розвідувального батальйону. Валентина Гордич, Назар Мідріган, інформаційна програма "День".

 

   29.03.16 р.

    ( Муз. заставка)

    18 година 30 хвилин.

   На Радіо «КРАЙ» у прямому ефірі передача «Актуальна тема». У студії журналіст Валентин Сімчук.  За звукооператорським пультом – Ганна Бикова. Доброго вечора усім, хто слухає нас.

     А тема сьогоднішньої програми: правова освіта серед  населення, проведення реформи юридичної галузі, надання правової допомоги соціально незахищеним верствам населення, підготовка кваліфікованих кадрів юристів.

   У нашій студії начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило і зав. кафедрою міжнародного права та юридичної журналістики Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства і природокористування доцент  Володимир Шанюк.

      Доброго вечора, панове.

      Гості: (Вітаються).

      Шановні слухачі, ви теж можете приєднатися до нашої розмови. Телефон прямого зв’язку зі студією - 26-26-78. Код Рівного: 03-62.         

      Отож у країні триває процес реформування правоохоронних органів, зокрема, ліквідація районних і міських управлінь юстиції. Лише на Рівненщині буде звільнено майже 140 їх працівників. Натомість запрацюють бюро правової допомоги для соціально незахищених осіб. Що входитиме у їх компетенцію? – звертаюся до Іванни Василівни.

      СМАЧИЛО: (Про роботу  бюро правової допомоги для соціально незахищених осіб).

     ВЕД.: А яка доля чекає на звільнених працівників?

      СМАЧИЛО: (Відповідь на запитання).

      ВЕД.: Іванно Василівно, послуги адвокатів – дуже дорогі?

        СМАЧИЛО: (Відповідь на запитання).

       ВЕД.: До речі, недавно, сьогодні, йдучи на роботу, побачив розклеєні на стовпах оголошення про надання правової допомоги… Чи можна вірити таким пропозиціям?

                СМАЧИЛО: (Відповідь на запитання).

  

     ВЕД.: А взагалі, який рівень правової освіти серед населення, зокрема, молоді? Що Ви скажете з цього приводу, Володимире Івановичу?

      ШАНЮК: (Відповідь на запитання). 

      ВЕД.: Чесно кажучи, особисто для мене було дещо несподіваним, коли довідався, що в такому, здавалося б, вузько профільному  університеті, як «водний», готують професійних юристів, а ще юридичних журналістів.

     ШАНЮК: (Про навчально-науковий інститут права НУВГП).

     ВЕД.: Які фахівці працюють у Навчально-науковому інституті права НУВГП, чи мають вони практичні навики в юриспруденції?

       ШАНЮК: (Відповідь на запитання). 

     ВЕД.: Шановні слухачі, нагадаю: ви теж можете приєднатися до нашої розмови. Телефон прямого звязку зі студією 26-26-78. Код Рівного: 03-62. 

               (Відповіді на запитання слухачів).

   

      ВЕД: На жаль, наш час  в ефірі завершується. Мені залишається подякувати гостям студії: начальникові головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванні Смачило і зав. кафедрою міжнародного права та юридичної журналістики Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства і природокористування доцентові  Володимиру Шанюку, які знайшли час, щоб відповісти на запитання, які цікавлять нині багатьох  наших співвітчизників. А слухачам спасибі за увагу. Передачу підготовлено на замовлення Держкомтелерадіо. За звукооператорським пультом працювала Ганна Бикова, у  студії - журналіст Валентин Сімчук. На все добре!

                                                   В. Сімчук

                   

 назад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки