Люстрація регулюється Законом

Серію лекцій на тему люстрації для студентів Рівненщини проводять фахівці Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України». Керівник правових програм РОГО Микола Глотов  15 грудня зустрівся зі студентами  інституту права  НУВГП.  Майбутнім юристам лектор розповів, що люстрація регулюється Законом України «Про очищення влади».  В державі, де неналежним чином працюють суди та правоохоронні органи, відсутні відповідні бюджетні кошти та державний люстраційний орган з широкими повноваженнями, змусити посадовців виконувати законодавство та проходити неухильно процедуру люстрації можна лише через публічність, яку побоюються всі високопосадовці. Розуміючи, що чиновники одразу ж шукатимуть схеми ухилення від люстрації, ухвалено нормативну базу, що  робить даний процес публічним. Відтак, у законодавстві чітко передбачені критерії, за якими відбувається люстрація.

Микола Глотов наголосив, що події, які відбуваються останнім часом, коли людей кидають у смітники – то не є люстрація, а швидше  хуліганство  та приниження людської гідності. Очищення влади - не  пошук винних, це – фільтр для того, щоб певні люди не працювали в державних органах. Громадськості залишається лише здійснювати активний моніторинг перебігу процесів люстрації та реагувати на порушення законності  й термінів здійснення люстраційних перевірок.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку