Круглий стіл "Типові способи вчинення злочинів та особливості документування розкрадань у пріоритетних галузях економіки країни".

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

03 квітня 2023 року професором кафедри спеціальних юридичних дисциплін Цимбалюком В.І. та старшим викладачем кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Градиською Ю.В. було проведено засідання круглого столу на тему: "Типові способи вчинення злочинів та особливості документування розкрадань у пріоритетних галузях економіки країни" в рамках вивчення освітньої компоненти "Судова бухгалтерія".

До проведення круглого столу були залучені студенти 4 курсу.

Метою проведення заходу було: вивчення особливостей обліку товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів у пріоритетних сферах економіки України, ознайомлення з типовими способами вчинення злочинів у зазначених сферах, вивчення прийомів та способів використання спеціальних бухгалтерських та юридичних знань під час виявлення та розслідування злочинів у них.

Студенти готували доповіді щодо:

• характерних особливостей бухгалтерського обліку, які  властиві для пріоритетних сфер економіки;
  • як саме вони впливають на організацію бухгалтерського обліку; порядок оформлення господарських операцій у пріоритетних сферах економіки України;
  • типові способи вчинення посадових злочинів та розкрадань у пріоритетних сферах економіки України;
  • перелік бухгалтерських документів, у яких можуть міститися сліди розкрадань;
  • прийоми й способи виявлення та документування злочинів, що вчиняються у пріоритетних сферах економіки України.

Було також розглянуто надзвичайно актуальні питання сьогодення, такі як "Використання офшорів як найпопулярніший національний інструмент ухилення від сплати податків і виведення капіталів" та "Розкрадання з використанням фіктивних фірм".

У підсумку проведення даного заходу, студенти охарактеризували важливість залучення бухгалтерських документів при розслідуванні злочинів, а також проаналізували способи запобігання злочинності у пріоритетних галузях економіки держави.

ст.в. Градиська Ю.В.