«ГРАНІ ЖИТТЯ» ВІРИ МЕЛЬНИКОВОЇ – зустріч із студентами ННІ Права

«ГРАНІ ЖИТТЯ» ВІРИ МЕЛЬНИКОВОЇ – зустріч із студентами ННІ Права

Народження книги – це завжди значна подія як у житті автора, так і в житті суспільства. Митець слова в усі часи виконував велику місію, відтворюючи на папері певні події в країни, долі людей. Він, як камертон, відлунює у безмежний простір своє світосприйняття реалій життя, допомагає збагнути історичні зміни в суспільстві. Основна мета нової книги Віри Мельникової «Грані життя» − показати сучасне життя пересічного українця на історичному зламі двох епох – отримання незалежності та всенародна боротьба за її збереження. 27 квітня в бібліотеці НУВГП відбулася презентація літературно-художньої збірки «Грані життя». Книга містить три повісті, новели, оповідання, вірші.

З привітальним словом до присутніх звернулася доцент кафедри суспільних дисциплін ННІ права А. В. Кочубей. Вона підкреслила пряму причетність автора книги до життя технічного університету (більше 20 років віддано роботі зі студентською молоддю в стінах славнозвісного навчального закладу). Літературний редактор Н.В.Зощук підкреслила актуальність піднятих проблем у творах письменниці для нашого суспільства.

Віра Олександрівна розповіла про свій життєвий і творчий шлях. Свою розповідь супроводжувала майстерно виконаними слайд-шоу «Грані мого життя».

Важливу проблему сучасності – війна на сході України та доля біженців, їх адаптація на нових місцях помешкання, реабілітація здоров’я українських вояків і психологічна реабілітація дітей, які вимушено «вдихнули дух війни», гідність і честь, справжнє кохання – все це є у повісті «Marry Poppins по-українськи». Уривки з повісті прочитала колишня випускниця нашого ВНЗ Наталя Мамай (Гнєушева). Безсумнівно, цінним у творі є те, що письменниця доречно використала краєзнавчий матеріал: історичні події минувшини Рівненської області та життя її мешканців певним чином перетинаються з сьогоденням, а читання уривку про найромантичніше місце на Рівненщині – Тунель Кохання, що в Клевані, буквально зачарував слухачів. Свою громадянську позицію авторка виказала в оповіданні «Один вечір з життя Килини Богданівни», в якому розповіла про доленосні події у житті пересічних українців, про Революцію Гідності, про патріотизм українських матерів, про їх святе бажання бачити своїх дітей живими, здоровими, а свою країну вільною європейською державою. З цікавістю поціновувачі художнього слова сприйняли читання автором уривків із повісті «Мы из Катманду!». На написання повісті надихнули події 2015, які відбулися в Непалі (потужний руйнівний землетрус), а також руйнація не тільки матеріальних об’єктів, а насамперед людських доль. Автор оригінально поєднала минуле і сучасне у вигляді мемуарів «зі сміливим педагогічним ухилом», повідавши про цікаві епізоди з життя та навчання студентів з Непалу в НУВГП у 90-х роках минулого століття. Надзвичайно приємною була музична пауза у виконанні переможця Всеукраїнських і міжнародних конкурсів грі на гітарі Петуха Богдана. У його виконанні прозвучали класичні твори італійських та іспанських композиторів. Зворушливі історії з життя студентської молоді письменниця-педагог повідала в новелах «Студентське весілля» та «Пиріжки». З притаманним їй почуттям гумору й поміркованої іронії, пані Віра веде читача за лаштунки гламуру і стверджує справжні

моральні та етичні цінності життя та самовдосконалення молодої особистості.

Про поетичний доробок авторки розповіла Наталя Мамай. Вона охарактеризувала її творчість, зокрема, вірші для дітей.

Присутні прослухали віршовані твори у виконанні студентів Навчально-наукового інституту права. Шанувальники слова ще довго спілкувались із автором книги «Грані життя», розпитуючи про ідею написання книги та про «секрети» створення образів, цікавились, які твори сучасних письменників любить читати Віра Мельникова, які б книги вона запропонувала прочитати їм. Студенти, колеги, друзі поздоровили автора з народженням нової книги і побажали успіхів у здійсненні творчих задумів.

Алла Кочубей, доцент кафедри суспільних дисциплінназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки