Ділова гра з кримінального процесу

26 жовтня 2017 року на засіданні наукового гуртка «Кримінально-правові основи кваліфікації злочинів» під загальним керівництвом викладача-керівника гуртка Сахнюк В.В. відбулося заняття-ділова гра з кримінального процесу. Метод ділової гри при вивченні навчальних дисциплін кримінально-правового циклу дозволяє студентам оволодіти навичками практичної роботи адвоката, прокурора, судді.

В основу методу покладена імітація, моделювання реальної ситуації в ігровій формі, під час якої студент-правник повинен застосувати відповідні теоретичні знання, розвинути навички роботи з клієнтами, вміння працювати з законодавчою базою.

Умовою, що необхідна для досягнення цілей аудиторного заняття є практичний досвід викладача в реальних ситуаціях, які відтворюються під час ділової гри. Саме тому до підготовки та проведення даного заходу окрім Сахнюк В.В. долучилися викладачі-практики Ковалевич С.П., Самороков В.О., Цимбалюк В.І., Штогун С.Г.

Дана ділова імітує судовий процес, тому відрізняється значною кількістю ролей, складністю сценарію, що вимагало багато часу на підготовку. В результаті проведення такої ділової гри у студентів сформувалося чітке уявлення про різні аспекти розгляду кримінальної справи у суді першої інстанції, включаючи всі етапи стадії судового розгляду. Учасники гри на високому рівні проявили навички усної юридичної мови, виступу перед аудиторією, власну індивідуальність, вміння логічно викласти аргументацію із посиланням на чинне законодавство.

Сподіваємося проведення таких заходів стане традиційним в ННІ права.