Цикл практичних занять з молодшими спеціалістами Рівненського ВПУ Департаменту поліції охорони

20 березня 2018 року в ННІ права було проведено цикл практичних занять з молодшими спеціалістами Рівненського ВПУ Департаменту поліції охорони. Заняття проводили викладачі-практики кафедри спеціальних юридичних дисциплін.

Зокрема, перше заняття на тему: «Тактика огляду місця події в приміщенні» провів директор Незалежного центру судових експертиз ННІ права НУВГП Давидюк П.П.

Метою цього заняття було: Теоретичний екскурс в історію криміналістики, поглиблення теоретичних знань з огляду місця події в закритому приміщенні.

На занятті присутніх ознайомили із ключовими поняттями заняття, а саме: огляд місця події; огляд приміщення; огляд предметів; огляд документів; фіксація, вилучення, попереднє дослідження слідів; вербальна, графічна, наочно-образна та предметна форми фіксації криміналістично значимої інформації, а також орієнтуюча, оглядова, вузлова та детальна фотозйомка.

Друге заняття на тему: «Практичне заняття з огляду місця події в приміщенні» було проведене начальником юридичного відділу НУВГП Самороковим В.О. Ролі членів слідчо-оперативної групи виконували практичні працівники прокуратури, НДЕКЦ та Національної поліції області.

Мета заняття : Напрацювання практичних знань і умінь огляду місця події в закритому приміщенні в складі слідчо-оперативної групи.

Під час заняття було здійснено імітацію практичних дій слідчо-оперативної групи на місці події (крадіжка особистого майна з проникненням в  помешкання, убивство господаря), спостереження в режимі  реального часу за діями слідчо - оперативної групи, аналіз помилок.

У ході заняття учасники оглянули інсценоване місце події з використанням відповідних науково-технічних засобів, здійснили фіксацію і вилучення речових доказів. Хід і результати огляду зафіксували в протоколі огляду місця події, а також відпрацювали методику застосування фотозйомки і відеозапису місця події. Скласдали фототаблицю і схему до протоколу огляду місця події.

У підсумку занять було проведено дослідження вилучених слідів, встановлення особи що їх залишила; складання фотопортрета зі слів очевидця; огляд документів (банківських білетів) на предмет виявлення елементів підробки та практичне виконання тестових завдань.

Такі заняття планують зробити традиційними.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку