Круглий стіл «Актуальні проблеми правового регулювання ембріона/плода в Україні»

10 квітня 2019 року на базі студентського наукового гуртка "Медичне право: сучасні виклики" було проведено круглий стіл на тему "Актуальні проблеми правового регулювання ембріона/плода в Україні". У заході взяли участь студенти третього та п’ятого курсу Навчально-наукового інституту права. Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулась  керівник гуртка, к.ю.н., доцент кафедри конституційного права і галузевих дисциплін, адвокат, член Комітету з медичного, фармацевтичного права та біоетики НААУ Водоп’ян Т.В.

Члени студентського наукового гуртка виступили із цікавими та змістовними доповідями. Романюк Іванна та  Мушенко Римма розкрили тематику правового статусу ембріона та визначення його як суб’єкта біологічного права. Обговорили питання правового статусу ембріона/плода з позиції права та моралі, з відповідною доповіддю виступив Сивицький Владислав. Не оминули увагою і дискусійне питання щодо права ембріона на життя, на зазначену тему виступила Рудюк Наталія. Про проблемні аспекти криміналізації діянь проти життя ембріона та плода доповіла Пекар Валерія. В контексті правового статусу ембріона/плода в Україні обговорили питання штучного переривання вагітності, свою увагу у доповіді на це звернула Балдич Ірина.  Жваве обговорення викликала тематика доповіді Сістук Вікторії «Цивільно-правові аспекти статусу ембріона людини при застосуванні програм допоміжних репродуктивних технологій", студенткою було наведено  судову практику із вказаних питань. Відомо, що Україна є країною сурогатного туризму, а тому значну увагу було приділено питанням сурогатного материнства  як репродуктивної технології та її регулюванню в Україні на закордоном, з відповідними доповідями виступили Козачук Наталія, Журавська Інна та Гонтарук Оксана.

Учасники круглого столу підсумували, що питання правового регулювання ембріона/плода в Україні є актуальною проблемою, що потребує негайного належного теоретичного та нормативного вирішення. Присутні отримали сертифікати про участь у заході.

Програма круглого столу

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку