Заходи кафедри філософії до Дня науки 2017 р.

1. 6 квітня 2017 р. відбувся теоретичний семінар кафедр філософії та екології на тему: «Екологічна культура, екологічна свідомість – проблеми формування». У роботі семінару взяли участь студенти та викладачі кафедри філософії, екології, менеджменту та економіки. Виступи учасників круглого столу та яскраві мультимедійні презентації викликали жвавий інтерес та обмін думками присутніх. Розглядаючи екологію як новий тип наукової раціональності, учасники семінару зійшлись на думці про те, що екологія є місцем діалогу різних наук і виступає сферою взаємодії природознавчих та гуманітарних наук, концентруючи гуманістичний потенціал сучасних наукових досліджень. Дослідження були присвячені філософським засадам морально-етичного ставлення до природи та проблемі суб’єктності природи в контексті інвайронментальної парадигми, етичним аспектам вчення В.І.Вернадського про ноосферу та проблемам ціннісного підґрунтя екоморальної культури.  (фото 1).

2. 28-31 березня 2016 року в Одеському національному університеті імені І.І. Мечнікова відбувся другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з філософських наук. НУВГП представляв студент групи ПЦБ-32 Олександр Михайлович Андріюк. Науковий керівник – кандидат філософських наук, ст. викладач кафедри філософії Матюх Тамара Миколаївна. За результатами конкурсу Олександр Андріюк здобув почесне третє місце та нагороджений дипломом третього ступеня. Конкурсна комісія відзначила високий рівень як самої роботи нашого студента так і вдалі відповіді на запитання під час її захисту. (фото 2).

3. 17 травня 2017 року кафедра філософії організовує Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Людина у світі духовної культури». В програмі конференції пішохідна екскурсія по Рівному та відвідування Музею бурштину. За матеріалами роботи конференції буде видано електронну збірку тез, які будуть опубліковані на сайті НУВГП. (фото 3).