Відбулася гостьова лекція для студентів ОПП Креативна та цифрова культура

З метою підвищення рівня професійної підготовки майбутніх культурологів та їх конкурентоспроможності  на ринку праці  кафедра філософії та культурології реалізує ідею залучення фахівців-практиків й представників інтелектуально-творчої спільноти Рівненщини до викладання навчальних дисциплін.

Зокрема гостьову лекцію для студентів другого курсу  освітньо-професійної програми «Креативна та цифрова культура» з освітньої компоненти «Феноменологія культури та культура повсякденності» прочитала  начальник управління культури та туризму Рівненської ОДА Любов Романюк, яка розкрила феномен культури як універсальної цілісності,  представленої базовими структурними елементами у їх процесуальності та функціональній взаємодії  із урахуванням регіональної специфіки Рівненщини.

Значну увагу лекторка приділила етнічним практикам культури поліського краю, символічному значенню творів декоративно-ужиткового мистецтва (феномен української вишиванки), питанням створення, використання, розповсюдження й збереження культурної спадщини та культурних цінностей. Особливу дискусію у студентів викликала проблема репрезентації креативних індустрій та особливостей цифровізації сучасної культури, можливостей втілення різновекторних соціокультурних проєктів та програм.

Основні акценти було поставлено на необхідності забезпечення загальнокультурного розвитку громадян,  підвищення їх активності та розкриття творчого потенціалу.  Любов Романюк переконливо довела, що креативним, ініціативним та небайдужим завжди є можливість для реалізації своїх задумів, планів та проєктів у культурній сфері як Рівненщини, так і за її межами.

Тамара Шадюк, доцент кафедри філософії та культурології