"Тиждень якості"

В рамках всеукраїнського "Тижня якості", який проводиться в першій половині листопада проведено низку товарознавчих експертиз щодо визначення якості тваринного масла, соків, дегустації якості пива. Практичні заняття з дисципліни "Товарознавство" проходили у жовтні та ще продовжуватимуться до грудня 2016 року. Серед масла найкращої якості студенти оцінили домашнє, виготовлене власноруч та виробника із Радивилова. Під час перевірки соків студенти спостерігали "хімічні махінації" - пінення соків, зміна кольрору тощо. На такі візуальні факти були й думки, як кажуть - вголос. Що ми п'ємо?, Да це ж жах тощо. Соком найкащої якості визнано сік домашньої консерваці професора Скрипчука П.М. (березовий сік із сухофруктами).

При дегустації пива та наявності, згідно правил її проведення, легких закусок, студенти жваво почали обговорювати органолептичні характеристики: колір, смак, висота піни, присутність бліків у бокалі тощо. За результатами експертизи найкращим визнано пиво "Жигулівське", що зроблене в Рівному.

Також цікавими були заняття про вивчення товарознавчих характеристик енергоефективних ламп освітлення. Фахівець Рівненського "Екоклубу" розповіла про кількісні і якісні характеристики люмінісцентних та світлодіодних ламп. Зокрема, про їх високий ККД (15-20%), рівень світловіддачі, економію електроенергії при їх використанні (може досягати 85%), термін служби, собівартість. Особливо зацікавила експлуатація і переваги у використанні світлодіодних ламп освітлення: найвищі енергозберігаючі властивості (вироби дозволяють заощадити в 10 разів більше споживаної електрики, ніж лампи розжарювання); світлова віддача, яка досягає рекордних 120 Лм / 1 Вт; термін служби значно перевищує 40000 годин, що так само є найбільш високим показником; широкий асортимент виробів різної форми, колірного світіння і габаритів та ін. Не залишились поза увагою й їх недоліки: висока вартість у порівнянні з іншими джерелами освітлення, спектр світіння виробів може негативно впливати на самопочуття людини, світло від лампи є вузьконаправленим, що вимагає установку декількох виробів для рівномірного освітлення невеликого приміщення.

Що ж залишилось додати, що це не все: на парах ще буде низка фільмів про фальсифікацію ковбаси, сиру, генетично модифіковану їжу тощо під різними назвами: "Правила життя", "Вулична отрута" тощо.

Всіх запрошуєм навчитись елементарним правилам безпеки харчування на парах з товарознавства.