Професор Левицька С.О. - «visiting Professor» у Польському ВНЗ

Закінчуються наші тривалі зимові канікули. Цьогоріч частина моєї зимової відпустки була проведена в стінах одного з державних польських вишів: як «visiting Professor» мала можливість прочитати студентам дисципліни «Financial Accounting» та «Investment Project Management». За цим (крім місяців підготовки) – досвід і відчуття, що нас, українців, сьогодні підтримують не тільки в освіті. Статус «visiting Professor» надається польським вузом за конкурсом тільки на поточний навчальний рік, але дозволяє і в подальшому користуватись суттєвими преференціями для участі в наукових заходах вузу. Очевидними є ідентичність наших і європейських вимог щодо якості викладання, публікацій в СКОПУСах (не говоримо про наші фінансові можливості…), рейтингове звітування за науковими званнями та посадами. Студенти з обмеженими можливостями вільно переміщуються поверхами (за допомогою спеціальних прилаштувань це не є проблемою). Сучасне обладнання в кожній аудиторії налаштовує на повне презентаційне  забезпечення лекції. Не відчуваєш різниці в спілкуванні зі студентами: такі ж допитливі, демократичні, стримані, різні в своїх бажаннях (в групах навчались крім польських, білоруські, російські студенти, кілька чоловік зі сходу України). Привезла десятки доповідей на нашу студентську конференцію, договір про співпрацю тощо. Відразу після канікул планую прочитати скорочений варіант курсу своїм «рідним» студентам. Гарні враження від знайомств і умов перебування, але ніколи так мені не  бриніла теплом  українська мова, як в перші години «дороги додому»!  Безперечно, ми маємо сьогодні багато «але» у вищій освіті, однак, переконана в одному – своїм відношенням до наших «дорослих дітей», прагненням бачити їх щасливими  Ви давно в Європі, шановні колеги!

Левицька С.О., професор кафедри обліку і аудиту

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку