Про проблеми емоційного вигоряння

28 березня 2019 року на кафедрі суспільних дисциплін ННІЕМ проведено засідання педагогічного лекторію.

Практичний психолог (провідного) сектору соціально-психологічної підтримки НУВГП Бобровська Тамара Іванівна провела тренінг із профілактики емоційного вигоряння для науково-педагогічних працівників кафедри суспільних дисциплін, магістрів спеціальностей ПВШ та УНЗ; МБГ-51м, ПЦБ-51-52м.

Тренінг був спрямований на обговорення профілактики стресів у педагогічному середовищі і допоміг глибшому розумінню власних життєвих поглядів; сприяв розумінню цінності та необхідності самопізнання. Присутні дізналися, що емоційне вигорання (емоційний розлад) має три стадії: емоційне виснаження, деперсоналізація, редукція професійного життя; проаналізували власний емоційний стан і визначили індекс якості життя.

У процесі тренінгу було чимало запитань, дискусій, міркувань, адже тема виявилася цікавою і актуальною.

Учасники тренінгу погодилися, що «належне ставлення до роботи і відведення їй певного місця в житті – це чудова профілактика емоційного та професійного вигорання. У житті люди не завжди мають змогу робити лише те, що їм подобається, а робота без задоволення пришвидшує вигорання. Тому слід намагатися зберігати внутрішню гармонію, адже робота – діяльність тимчасова, а нервова система залишається на все життя.І, можливо, якщо будемо користуватися порадою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш», то емоційне і професійне вигораннянам не загрожуватиме».

Декілька порад «Як уникнути синдрому «професійного вигорання»

Любіть себе.

Будьте уважні до себе: це допоможе своєчасно помітити перші симптоми втоми.

З’ясуйте, що саме вас тривожить та зачіпає за живе.

Припиніть шукати в роботі щастя або порятунку.

Знаходьте час не тільки на робоче, а і на приватне життя.

Припиніть жити життям інших. Живіть своїм власним. Не замість людей, а разом з ними.

Якщо вам дуже хочеться комусь допомогти або зробити за нього роботу, запитайте себе: чи так це йому потрібно? Може, він впорається сам?

Сплануйте свій день.

Робіть «тайм-аути». Для забезпечення психічного та фізичного благополуччя дуже важливо відпочивати від роботи та інших навантажень.

Навчіться керувати своїми емоціями.

Відмовтеся від думки, що у вам щось не вдасться. Якщо Ви думаєте так, то це може стати істиною, оскільки ви самі переконаєте в цьому інших.

Усміхайтеся, навіть якщо Вам не дуже хочеться.

Робіть фізичні вправи не менше 30 хвилин на день.

Вмійте сказати «НІ».

Вживайте вітамін Е. (http://guschyck-viktoria.pp.ua/59)