Праці А.Сміта - 240 років!

29 листопада кафедра економічної теорії та студенти 1 курсу ННІЕМ провели урочистості, присвячені 240 річниці з дня опублікування у 1776 році праці Адама Сміта «Дослідження про природу і причини багатства народів». Адам Сміт увічнений на двох національних банкнотах Великобританії, поряд із зображенням королеви Єлизавети. У 2008 році у м. Единбурзі йому побудували 3х метровий бронзовий пам’ятник. Представники різних, навіть протидіючих, напрямків в економічній теорії вважають його своїм родоначальником. Видатна праця «шотландського мудреця» перекладена майже на всі європейські мови. На могилі А.Сміта написано просто: «Тут лежить Адам Сміт, автор «Багатства народів».

Саме про те, чому Адам Сміт і його праця привертають до себе таку увагу впродовж більш ніж два століття і розповіли студенти. Доповіді і презентації першокурсників, підготовлені під керівництвом доц. Рябої О.І., були інформаційно насиченими, динамічними і цікавими.

А ще професор Адам Сміт був неперевершеним лектором, улюбленцем студентів університету м. Глазго. Символічно, що у один рік з працею А. Сміта, було опубліковано слова пісні, яка і донині вважається міжнародним гімном студентів. Саме виконанням «Гаудеамуса» завершилось святкування ювілею книги, яку цитують, але яка і досі містить багато нерозгаданих сторінок.

Доцент кафедри економічної теорії О.І. Ряба

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку