Науковий семінар «Організація «польового» дослідження з використанням опитування»

В четвер, 29 листопада 2018 року в межах запланованої роботи студентського наукового гуртка «Науково-практичні засади застосування інструментів діагностики елементів системи менеджменту українських організацій» відбувся черговий семінар на тему «Організація «польового» дослідження з використанням опитування» присвячений 100-річчю НАН України.

Науковий керівник – доцент кафедри менеджменту Король Богдан Олегович – ділився своїм досвідом проведення польових досліджень з використанням паперових варіантів анкет (опитувальників) і онлайн-опитування з використанням Google-форм.

У 2017 році викладачі кафедри менеджменту (Король Б.О. і Костюкевич Р.М.) започаткували та провели моніторингову кампанію, спрямовану на оцінювання рівня прозорості і ефективності антикорупційних політик вітчизняних закладів вищої освіти (ЗВО). Основа методології – перевірка фактів дотримання українськими ЗВО законодавства у сфері запобігання корупції, а також запровадження внутрішніх механізмів антикорупційного комплаєнсу. Результатом 9-місячної роботи був підготовлений Звіт про дослідження антикорупційної діяльності 200 українських вишів, які входили до переліку ТОП-200 у 2016 році. .https://www.slideshare.net/ssuser85604c/2017-86506665

На науковому семінарі студенти 2,3 та 4 курсів спеціальності «Менеджмент» взяли участь в обговоренні основних складових наукового дослідження: актуальності, мети, нормативно-правового забезпечення, методологічними основами його проведення, зокрема формуванням системи показників, які варто сформувати перед початком польового чи кабінетного дослідження.

Також учасники наукового семінару спільно з науковим керівником спробували сформувати перелік анкетних запитань і оцінити їх вартість з позицій замовника дослідження (залежно від кількості опитаних респондентів).

Зважаючи на дороговизну сучасних видів і форм польових досліджень, особливу увагу варто приділити одному з найбільш легкодоступних, а головне, безплатних інструментів – Google-форм.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку