На презентації виставки тернопільської художниці Олесі Гудими

Весна, здається, нещодавно настала чи, може, ще тільки наближається до нас непомітними кроками… Та як би не було, вона вже встигла потішити рівнян, серед яких – студенти НУВГП (групи ІБАС-11, К-11, К-21) і викладачі кафедри філософії доц. О.В. Сарнавська і доц. Т.А. Шадюк, котрі відвідали презентацію виставки тернопільської художниці Олесі Гудими «Моя велика любов. Mybiglove». Художниця працює в інтуїтивному стилі, використовуючи техніку impasto (густо накладених соковитих фарб, що утворюють своєрідний рельєф самостійних візерунків).

Треба сказати одразу, що це був сеанс позитивної психології і практичної філософії в одному флаконі, ще й разом із сучасною світовою культурою. Приходити сюди – щоразу свято й емоційний підйом, а найбільш цінним є, напевно, набуття нових смислів, що йдуть від чуттів, котрі прагнуть сприймати образи й фарби як цілісність, як художню картину світу, як угадуваний світогляд мисткині. Недаремно Леонардо да Вінчі вважав живопис істинною філософією… тут є над чим задуматись.

Анонсована українськість (в найкращому сенсі!) цієї експозиції не залишає сумнівів: богемна Леся Українка з нескореним поглядом і нескінченною турботою, жінки-берегині, золотосяйна Українська Мадонна із жовтим рум’янцем на обличчі, що так гармоніює з червоними ружами у її веселковому вінку. Роботи прикрасили залу й наповнили її атмосферою жіночності, любові, незрадливості, внутрішньої сили, готовності захистити, пожертвувати собою…

В наступній залі барвами вибухнули квіти: маки й мальви, волошки-ромашки, іриси й квіткові абстракції.Помітно, що кожна робота виконана з натхненням, з бажанням побачити свої почуття й показати їх людям, спрямувати їх до глядачів як гарячий подих вітру. А скрипка додавала відвідувачам трішечки якоїсь журливості та налаштовувала на неквапні розглядини-роздуми…

Читайте нас також: