Музей сучасного українського мистецтва Корсаків – місце, де зустрічаються люди, ідеі, мистецтво

Упродовж періоду практичної підготовки, здійснюваної під керівництвом професорки кафедри філософії та культурології Алли Євгенівни Залужної, справжньою подією для студентів 2 курсу спеціальності Креативна та цифрова культура  стало відвідання Музею сучасного українського мистецтва, м. Луцьк.

Різноманітна експозиція музею дивує багатством художніх напрямків, стилів і технік. Просторі виставкові зали оформлені доладно та концептуально. Живопис та скульптура різножанрові, об’єднані мозаїчною експозиційною композицією. Студенти відкрили для себе чимало імен сучасного мистецтва України як складової світової культури. Зокрема, захопила мистецька рефлексія робіт Віктора та Наталії Проданчуків  “руйНАЦІЯ”. Яким же проникливим може бути мистецтво, діставшись самих основ, підвалин і досягши глибинних причин того лиха, що нищить зараз Україну! Ви хотіли знати чому? Чому нас спіткала війна?  Ці роботи оголюють правду. Демонструють саму природу, генетичний код ворога, в якому закладено все те, що виявляє себе тепер:  “руйНАЦІЯ”… , уже не прикрито, не приховано, не завуальовано, а безсоромно, нахабно, жорстоко і дико.

Мистецтво існує, щоб відкривати людям очі, пробуджувати почуття,  являти епіфанії, знаходити сенси, переосмислювати цінності.

Тамара Шадюк, доцентка кафедри філософії та культурології,

Тетяна Коберська, доцентка кафедри філософії та культурології.