Лесі Українці - 150

Віртуальний круглий стіл "Хай же промінь твоїх думок поміж нами сяє", присвячений 150-річчю Лесі Українки, зібрав у Національному університеті водного господарства та природокористування викладачів, науковців, студентів – поціновувачів високого художнього слова й аристократичного духу.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася завідувач кафедри журналістики та українознавства кандидат філологічних наук, доцент Леся Малевич. Модерувала захід заступник директора ННІЕМ з гуманітарного блоку кандидат філологічних наук, доцент Майя Дзюба.

Ювілярка – багатогранна особистість, тому й спробували поглянути на неї різнобічно: Леся Українка у творчості, у сучасних художніх інтерпретаціях, у фотографіях, у публіцистиці.

Із міжнародним авторським проєктом «Фотомандрівка від Звягеля до Сурамі» ознайомили учасників круглого столу Галина Вокальчук, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови ім. професора К. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету, та Олександр Харват Alex Kharvat, український фотохудожник, член правління Національної спілки фотохудожників України, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва (EFIAP), майстер FIAP, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.

Відомий літературознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування Олександр Галич окреслив внесок ювілярки у світовий літературний процес.

Світлана Гуменюк (Мейта), поетеса, член Національної спілки письменників України, автор п’яти поетичних збірок, кандидат філософських наук, доцент кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування поділилася роздумами про Лесині поетичні мотиви у творчості сучасних митців.

«Леся Українка і публіцистика» – доповідь, із якою виступила Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування.

У роботі круглого столу активну участь взяли викладачі кафедр-співорганізаторів: кафедри бізнес-лінгвістики Київського національного економічного університету та кафедри української мови ім. професора К. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету.