Лебедина пісня з економічними варіаціями

Хто тільки не висловлював свого занепокоєння чи навіть обурення соціальною політикою сучасного уряду. Часом справедливо й не зовсім коректно, рідше з обуренням і юнацьким максималізмом, властивим студентській молоді, яка з надмірним прагматизмом тяжіє до запровадження європейських цінностей із соціальними гарантіями одразу і назавжди у себе в сім’ї, студентській аудиторії, зрештою - в Україні.

Саме для молодіжної аудиторії була прочитана відкрита лекція «Нормативно-правова соціальна політика» завідувачем кафедри трудових резервів і підприємницва, доктором економічних наук, професором Безтелесною Людмилою Іванівною.

Загалом початок виявився буденним і не віщував якихось неординарних рішень. Усе стандартно, академічно. Від характеристики нормативно-правового забезпечення соціальної політики, базових положень Конституції України, урядових законодавчих актів – до держаавних соціальних стандартів та гарантій уряду. Осібним предметом лекції стало поняття «соціальної політики».

Впевнено, із знанням справи, викладач уміло створювала нестандартні ситуації з елементами дискусії, суперечки. Швидко лекція перетворилась на дискусійний клуб за участю студентів, які перейшли із споживачів «соціальних продуктів» у фінансових аналітиків освітньої й медичної реформ.

Зрештою, вчений-економіст звернулася до вивіреного педагогічного прийому «мозкового штурму»: екномічний ефект виявився найвагомішим фактором майбутніх змін – болісних і непривабливих сьогоді, але таких необхідних для нашого успішного майбутнього.

Варто наголосити, що вперше доводилося спостерігати, як академічна наука перемогла популізм, а новітні технології європейського рівня починають запроваджуватися в навчально-виховному процесі Інституту економіки та менеджменту НУВГП.

Володимир Шанюк

к.філол.н., доцент кафедри державного управління,

документознавства та інформаційної діяльності

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку