ІІ Міжвузівська науково-практична конференція "Сучасні тенденції розвитку лінгвістики та лінгводидактики"

В рамках «Тижня Європи» в університеті відбулась ІІ міжвузівська науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку лінгвістики та лінгводидактики». Оргкомітет конференції:

Тадеєва Марія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов, Національний університет водного господарства та природокористування.

Безкоровайна Ольга Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання іноземних мов, Рівненський державний гуманітарний університет.

Ботвінко-Ботюк Олена Миколаївна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов, Національний університет водного господарства та природокористування.

Сидорчук Наталія Леонідівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри іноземних мов, Національний університет водного господарства та природокористування.

Потапчук Світлана Сергіївна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов, Національний університет водного господарства та природокористування.

Крутько Тетяна Валеріївна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов, Національний університет водного господарства та природокористування.

Відкрила захід своєю промовою завідувач кафедри іноземних мов Тадеєва Марія Іванівна. Професор відзначила як науковий, так і прикладний зміст конференції. Окрім того, Марія Іванівна відмітила й розширення географії учасників, збільшення кількості секцій та самих учасників заходу: студентів, викладачів, аспірантів і школярів. Адже в заході взяли участь представники НУВГП, РДГУ, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ (м. Берегово), Національного медичного університету імені О. О. Богомольця (Київ) та Сарненського педагогічного коледжу. Звернулися до присутніх і проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Савіна Наталія Борисівна та директор ННІ ЕМ Ковшун Наталія Едуардівна.

У пленарному засіданні присутні обговорили розвиток системи ключових професійних компетентностей майбутніх вчителів англійського мови в рамках пілотування спільного проекту Британської ради в Україні та МОН «Шкільний вчитель нового покоління», загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти, європейські тенденції навчання іноземних мов, жанрові модифікації в сучасному літературознавчому дискурсі.

В секційних засіданнях розглянули актуальні проблеми лінгвістичних та літературознавчих досліджень, перспективи розвитку ланцюга «мови-культури-комнікації», сучасні напрямки розвитку лінгводидактики, актуальні питання загальної педагогіки та історії педагогіки, сучасні технології в педагогічній науці, теорію і методику професійної освіти, методи викладання мов, фахову проблематику вищих технічних учбових закладів іноземними мовами.

Головним завданням конференції стало забезпечення ефективного спілкування, обміну інформацією, обговорення перспектив розвитку лінгвістики та лінгводидактики.