Зустріч студентів Технічного коледжу в ННІБА

В четвер, 18 лютого, відбулася пізнавально-оглядова екскурсія лабораторіями та кафедрами навчально-наукового інституту будівництва та архітектури НУВГП для студентів 4 курсу Технічного коледжу спеціальності «Монтаж, обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляції».

Зустріч розпочалася із огляду обладнання та макетних установок бурового павільйону кафедри водопостачання, водовідведення та бурової справи, яку провів її завідуючий – д.т.н., проф. Орлов В.О.. Валерій Олегович розповів про особливості підготовки спеціалістів із спеціальності «Водопостачання та водовідведення», її актуальності та необхідності у сучасних умовах, можливостях кафедри, щодо підготовки висококваліфікованих спеціалістів для різних галузей народного господарства, участі студентів у наукових дослідженнях кафедри. Студенти ознайомилися із парком бурових машин.

В 6-му корпусі зустрівся зі студентами директор навчально-наукового інституту будівництва та архітектури НУВГП – к.т.н., проф. Макаренко Р.М. Майбутні абітурієнти із уст директора дізналися про правила вступу до університету, дисципліни, які будуть на вступних іспитах, спеціальності інституту, та студентське життя.   Руслан Миколайович розповів про реформи в навчальному процесі, що будуть запроваджені в університеті з вересня 2016, відповідно до «Закону про вищу освіту 2016». Кожному зі студентів було роздано анкету абітурієнта із переліком спеціальностей інституту та рекламні буклети університету. Студентам було запропоновано ознайомитися із спеціальностями, що відповідають новому освітньому переліку бакалавра, а саме архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія,  цивільна безпека. Директор інституту докладно відповів на чисельні запитання студентів коледжу, що до правил прийому, умов проживання в гуртожитках, відмінності навчання на денній та заочних формах та ін..

Зі студентами в спеціалізованій аудиторії охорони праці та безпеки життєдіяльності зустрівся д.т.н., проф. Филипчук В.Л. та к.т.н., доц. Кусковець С.Л., які розповіли про особливості спеціальності, яку вони представляють, та її важливість у сучасних умовах. Студенти коледжу ознайомилися із спеціалізованими аудиторіями кафедри та отримали буклети із детальним описом спеціальності.

Цікавою та змістовною видалася розповідь к.т.н., доцента кафедри теплогазопостачання, санітарно-технічного обладнання та вентиляції – Грицини О.О., який ознайомив студентів коледжу із діючою котельнею університету, провів екскурсію в спеціалізованих лабораторіях кафедри, ознайомив студентів із сучасними напрямками розвитку спеціальності. Студенти ознайомилися із сучасними технологіями та обладнанням.

Не оминули увагою студенти коледжу й кафедри міського будівництва та господарства,  автомобільних доріг, основ та фундаментів, де змогли роздивитися лабораторне устаткування для виконання лабораторних й практичних робіт. Представники кафедр розповіли про сучасні напрямки розвитку  кафедр, які вони представляють, відповіли на запитання студентів.

Про результати своїх розробок та навчання на промисловому й цивільному будівництві любязно розповів д.т.н., проф. Євгеній Михайлович Бабич. Завідувач кафедри, в якого за плечима десятки років наукової роботи, окреслив особливості роботи студентів в наукових гуртках. Також завідувач розповів про виконання наукових досліджень за держбюджетними та госпдоговірними тематиками.

Далі екскурсія завітала до кафедри «Технології будівельних виробів та матеріалознавства». Доцент, к.т.н. Бордюженко Олег Михайлович розповів про сучасні доробки кафедри, актуальність та перспективи розвитку сучасних технологій будівельних виробів.

На завершення екскурсії студенти коледжу відвідали кафедру водопостачання, водовідведення та бурової справи. Екскурсію проводив доцент кафедри, к.т.н. Квартенко О. М..  Студенти приділили значну увагу лабораторним дослідницьким установкам, ознайомилися з комп’ютерним класом та  програмами які викладаються на його базі.  Студенти коледжу також завітали до гідрохімічної лабораторії кафедри й поспілкувалися із її завідуючою – Романенко Тамарою Василівною, яка розповіла про  науково-дослідницькі роботи, що проводять студенти, магістранти, аспіранти, докторанти та викладачі кафедри на базі сертифікованої лабораторії.

Всі студенти залишилися дуже задоволеними від такої екскурсії й виразили свою щиру вдячність організаторам заходу, завідувачам кафедр та керівництву закладу за можливість ознайомитися із матеріально-технічною базою університету.

Сподіваємося, що оглядові екскурсії стануть щорічною традицією й надихнуть інші навчально-наукові інститути університету організовувати подібні заходи й рекламувати себе для майбутніх потенційних своїх абітурієнтів.

к.т.н., с.н.с. НДЧ Куницький С.О., к.т.н., доц. Квартенко О.М.