Зимова школа урбаністики

Студенти спеціальності «Міське будівництво та господарство» взяли участь у Зимовій школі урбаністики в КНУБА

Студенти 4-го курсу спеціальності «Міське будівництво та господарство)» Довгалюк Михайло та Тишковець Роман разом із доцентом кафедри МБГ Людмилою Піліпакою прийняли участь у Зимовій школі урбаністики, яка проходила з 29 січня по 5 лютого в м.Київ у Київському національному університеті будівництва та архітектури. Школу було організовано кафедрами міського будівництва та міського господарства КНУБА за сприянням Фонду підтримки будівельної галузі. Було поставлено мету проведення Зимової школи урбаністики - навчання студентів спеціальності "Міське будівництво і господарство" сучасним вітчизняним і зарубіжним методам містобудівного проектування, обмін досвідом шляхом проведення спільних тематичних занять.

Тренерами школи виступили:

Торальф Вайзе - дипломований інженер-містобудівник, віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі;

Любов Апостолова-Сосса - кандидат технічних наук, доцент кафедри міського господарства, Київський національний університет будівництва і архітектури;

Олена Міщенко - містобудівник-практик, викладач кафедри міського будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури;

Віталій Маляр - містобудівник-практик, викладач кафедри міського будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури.

Студенти з дванадцяти вишів України мали змогу послухати лекції основоположників містобудівної науки: Дьоміна Миколи Мефодійовича, народного архітектора України, член-кореспондента АМ України, лауреата Державної премії України в галузі архітектури, доктора архітектури, професора, завідувача кафедри міського будівництва КНУБА; Нудельмана Володимира Ілліча, дійсного члена Української академії архітектури, заслуженого діяча науки і техніки, доктора географічних наук, професора, члена Робочої групи з питань реформування місцевого самоуправління та територіальної організації влади при Міністерстві регіонального розвитку; Клюшниченко Євгена Єлисійовича,   дійсного члена Президії та головного вченого секретаря Української академії архітектури, віце-президента Спілки урбаністів України, члена Національної спілки архітекторів України, доктора технічних наук, професора кафедри міського господарства КНУБА. Окрім того, лекції прочитали Торальф Вайзе та Мамедов Алі Махмудович – завідувач кафедри міського господарства.

Кожен день слухачі школи мали екскурсії, робочі зустрічі, заняття, а наприкінці підготували та представили свої проекти реконструкції Київського Подолу. Цікавим було порівняти практику підготовки містобудівної документації в Україні та Німеччині (одна з робочих груп готувала проект за німецькими нормативами).

За результатами роботи школи студенти отримали не тільки сертифікати і нові знання,  але й море позитивних вражень та емоцій.

доцент кафедри МБГ Людмила Піліпака