Захист студентів спеціальності "Цивільна безпека" в Інституті післядипломної освіти

Чотири члени колективу ННІБА  як члени державної екзаменаційної комісії в Інституті післядипломної освіти НУВГП взяли участь у захисті двох  магістерських робіт за спеціальністю 263 «Цивільна безпека». Подія взагалі-то звична і навряд чи привернула би до себе увагу, але цього разу магістранти Андрій Дятко та Михайло Кашлєв написали і захищали свої магістерські роботи англійською мовою. Такий вибір мови – не дань моді і не випадковість: обидва здобувачі магістерського ступеня працюють інженерами з охорони праці на технологічних суднах компанії Saipem, яка є італійським підрядником у нафтогазовій галузі. Високі вимоги до безпеки ведення робіт диктуються тим, що Saipem видобуває газ і нафту не лише на суші, а й у відкритому морі, де ціна порушень норм безпеки праці надто висока для персоналу і довкілля.

Голова державної екзаменаційної комісії к.т.н. доцент О. Голуб та три члени комісії – фахівці з охорони праці проф. В. Филипчук, доценти С. Кусковець і О. Шаталов з увагою та зацікавленістю вислухали магістрантів і високо оцінили їх роботи. Задоволення від захисту та рівня володіння магістрантами англійською мовою отримала і доцент кафедри іноземних мов Н. Зощук, яка у необхідних випадках також надавала допомогу як перекладач.

Керівник обох магістерських робіт – завідувач кафедри охорони праці і безпеки життєдіяльності д.т.н. професор В.Л. Филипчук, голова та члени комісії привітали магістрантів з успішним захистом робіт і побажали А. Дятку та М. Кашлєву успішної діяльності у відповідальній сфері цивільної безпеки і охорони праці.

доцент кафедри ОП та БЖ Гнєушев В.О.