Розширене засідання обласної науково-методичної ради з питань цивільного захисту в стінах навчального закладу

30 жовтня 2018 року на базі Національного університету водного господарства та природокористування було проведено розширене засідання Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань з залученням викладачів дисципліни „Безпека життєдіяльності” закладів вищої освіти області з теми „Проблема забезпечення населення Рівненської області якісною питною водою” під головуванням завідувача кафедри загальнотехнічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки Рівненського державного гуманітарного університету, к.т.н. доцента Андрія Юсенка.

До організації заходу долучилися науковці кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності НУВГП, які підготували ґрунтовні доповіді з питань якості питної води, її властивостей та механізмів очищення. У співдоповіді „Питна вода та шляхи підвищення її якості та безпечності” д.т.н., професор, завідувач кафедри охорони праці і безпеки життєдіяльності Віктор Филипчук  та доцент цієї ж кафедри к.т.н. Галина Туровська розповіли про хімічні властивості води, знезараження, доочищення води та її вплив на організм людини. Сергій Мартинов, к.т.н., доцент, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та бурової справи НУВГП, ознайомив присутніх із питанням знезалізнення підземних вод.

Також у засіданні взяли участь фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Державної установи „Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства „Рівнеоблводоканал” і члени науково-методичної ради. Сергій Вовчук, начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби ЦЗ, зазначив, що якість води впливає не лише на здоров’я наших сучасників, а й майбутніх поколінь, проте для вирішення цієї проблеми необхідні спільні зусилля держави, органів місцевого самоврядування та громадськості.

Актуальним був розгляд питання про стан викладання безпекових дисциплін в закладах вищої освіти області та підвищення кваліфікації викладачів БЖД з питань цивільного захисту на базі Інституту державного управління. Детально на цьому питанні зупинився Андрій Юсенко, голова ради. Доповідач ознайомив присутніх з листом Міністерства освіти і науки України 01/9-234 від 13.04.2018 „Щодо навчання студентів з питань безпеки життєдіяльності”.

Засідання пройшло в атмосфері небайдужості, зацікавленості і активного обміну думками.

доцент кафедри ОПБЖ В.О. Гнєушев