Підсумки ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Міське будівництво та господарство»

Відповідно до наказу Міністра освіти і науки України від 09.12.2016 р. № 1495 у Національному університеті водного господарства та природокористування в період з 25 по 27 квітня проведено ІІ-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Міське будівництво та господарство». Паралельно з олімпіадою було проведено традиційний огляд- конкурс курсових та дипломних  проектів, бакалаврських і магістерських робіт за номінаціями «Благоустрій та реконструкція міських територій», «Утримання міської забудови», «Міський транспорт», «Міські вулиці та дороги», «Інженерна підготовка міських територій».

У олімпіаді та огляді-конкурсі взяли участь представники 13 із 14 ВНЗ України, де готують фахівців з цієї спеціальності. Олімпіаду в Україні проводили восьмий раз, а у Рівному – вперше. В НУВГП приїхало близько 50 студентів на чолі із провідними фахівцями ВНЗ із Києва, Харкова, Львова, Ужгорода, Вінниці, Одеси, Полтави, Запоріжжя, Луцька, Кривого Рогу, Лисичанська (Алчевська) і Сєвєродонецька (Луганська).

Після урочистого відкриття олімпіади та огляду-конкурсу ректором НУВГП, головою організаційного комітету олімпіади, професором Мошинським В.С. студенти перейшли до особистих перегонів. Змагання проводились у трьох напрямках: «Планування і благоустрій міст», «Міський транспорт, вулиці та дороги», «Утримання міської забудови».

Журі олімпіади із викладачів всіх ВНЗ на чолі із завідувачем кафедри міського будівництва та господарства НУВГП професором О.А.Ткачуком визнало переможцями таких студентів:

За напрямом «Планування і благоустрій міст»:

1. Теребей-Ковальчук Роман Вікторович – НУВГП, м. Рівне;
  2. Бабіч Валерія Костянтинівна – КНУБА, м Київ;
  3. Мальцева Вікторія Вікторівна – ЗДІА, м. Запоріжжя.

За напрямом  «Міський транспорт, вулиці та дороги»:

1. Тимощук Владислав Віталійович – НУВГП, м. Рівне;
  2. Цикало Катерина Анатоліївна – ХНУМГ, м. Харків;
  3. Попова Крістіна Едуардівна – ОДАБА, м. Одеса.

За напрямом «Утримання міської забудови»:

1. Волонець Святослав Сергійович – НУ «Львівська політехніка»;
  2. Конотоп Анжела Вікторівна – ХНУМГ, м. Харків;
  3. Кусурсуз Валерія Петрівна – ОДАБА, м. Одеса.

Журі огляду-конкурсу, очолюване професором кафедри міського будівництва КНУБА М.М.Осєтріним після колективного огляду представлених студентських напрацювань встановило переможців за номінаціями:

«Благоустрій та реконструкція міських територій»:

-     серед курсових проектів: 1 – ХНУМГ, м. Харків; 2 – НУВГП, м. Рівне.

-     серед бакалаврських робіт: 1 – УжНУ, м. Ужгород; 2 – ОДАБА,                 м. Одеса; 3 – ВНТУ, м. Вінниця.

-     серед дипломних проектів: 1 – ХНУМГ, м. Харків; 2 – КрНУ, м. Кривий Ріг; 3 – ОДАБА, м. Одеса.

-     серед магістерських робіт: 1 – КНУБА, м Київ; 2 – ХНУМГ, м. Харків;  3 – ЛНТУ, м. Луцьк.

«Утримання міської забудови»:

-     серед курсових проектів: 1 – ХНУМГ, м. Харків; 2 - ОДАБА, м. Одеса; 3 – ВНТУ, м. Вінниця.

-     серед дипломних проектів: 1 – КНУБА, м Київ; 2 – ПНТУ, м. Полтава;  3 – УжНУ, м. Ужгород.

«Міський транспорт»:

-     серед курсових проектів: 1 – КНУБА, м Київ; 2 – ХНУМГ, м. Харків;    3 - ОДАБА, м. Одеса.

-     серед бакалаврських робіт: 1 – ОДАБА, м. Одеса; 2 – УжНУ,                    м. Ужгород; 3 – ВНТУ, м. Вінниця.

-     серед дипломних проектів: 1 – УжНУ, м. Ужгород.

-     серед магістерських робіт: 1 – ХНУМГ, м. Харків; 2 – ХНУМГ, м. Харків.

«Міські вулиці та дороги»:

-     серед курсових проектів: 1 – ХНУМГ, м. Харків; 2 – КНУБА, м Київ;    3 – ВНТУ, м. Вінниця.

-     серед дипломних проектів: 1 – КНУБА, м. Київ; 2 – ОДАБА, м. Одеса;  3 – ХНУМГ, м. Харків.

-     серед магістерських робіт:1 – ПНТУ, м. Полтава.

«Інженерна підготовка міських територій»:

-     серед курсових проектів: 1 – КрНУ, м. Кривий Ріг; 2 – КрНУ, м. Кривий Ріг; 3 – КНУБА, м. Київ.

-     серед дипломних проектів: 1 – 1 – КНУБА, м. Київ.

-     серед магістерських робіт: 1– КрНУ, м. Кривий Ріг.

Студентів-переможців урочисто привітала проректор НУВГП з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Савіна і вручила їм дипломи І, ІІ і ІІІ ступенів. Інші учасники олімпіади отримали сертифікати, а студенти НУВГП, які допомагали у проведенні олімпіади та огляду-конкурсу грамоти та подяки.

Студентів також привітали завідувач кафедри міського будівництва та господарства НУВГП О.А.Ткачук,  професор кафедри міського будівництва КНУБА М.М. Осєтрін,  віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі «Stiftung zur forderung des Bauwesens» ( Німеччина) Торальф Вайзе та завідувач кафедри міського господарства КНУБА А.М. Мамедов. Вони  наголосили на важливому значенні проведення подібних заходів, де викладачі й студенти можуть не лише продемонструвати  рівень підготовки майбутніх фахівців, а й обмінятися своїми думками, напрацюваннями, досвідом роботи. Також відмітили високий рівень проведення олімпіади й огляду-конкурсу та побажали студентам знайти свій шлях у професії.

По закінченні олімпіади була проведена робоча нарада представників всіх ВНЗ щодо підготовки фахівців спеціальності «Міське будівництво та господарство». Гості ознайомилися з напрацюваннями кафедри міського будівництва  й господарства НУВГП у цьому напрямку. А студенти мали можливість поспілкуватися зі своїми ровесниками, прогулятися студентським містечком, подивитися на найвизначніші споруди та місця Рівного.

Кафедра міського будівництва і господарства