Осінній вернісаж професій в м. Нетішин

У випускників загальноосвітніх закладів міста Нетішина настає важливий період життя: вибір вищого або професійно-технічного навчального закладу, де можна отримати спеціальність або професію. Як показала практика роботи з питань професійної орієнтації школярів існує суттєва розбіжність між тим, чого прагнуть досягти учні в майбутньому й реальною здатністю діяти для досягнення поставленої мети. Саме для того, щоб допомогти школярам вірно обрати дорогу в житті, 27 жовтня 2016 року Нетішинським міським центром зайнятості проводився «Ярмарок професій», на який було запрошено вищі та професійно-технічні навчальні заклади Хмельницької та Рівненської області.
Ярмарок відкрила виконуюча обов’язки директора міського центру зайнятості Фесенко О.О., яка зазначила, що рішення про вибір професії повинне бути свідомим, вільним і прийматися зважено, щоб в результаті неусвідомленого вибору молодий спеціаліст не поповнював лави безробітних, бо йому не подобається ні обрана спеціальність, ні пропонована роботодавцем заробітна плата.
До уваги майбутніх абітурієнтів були представлені інформаційні буклети за різними напрямками діяльності служби зайнятості, інформаця про навчальні заклади, описи професій, паспорти підприємств міста, інформація про актуальні вакансії.

Професійну орієнтацію від НУВГП здійснювали викладачі інституту будівництва та архітектури. Вони акцентували увагу абітурієнтів на спеціальностях, що пропонує НУВГП та про те що університету вже більше 100 років. Захід був спланований та проведений таким чином, що учні мали змогу безпосередньо спілкуватися зі своїми майбутніми наставниками щодо умов вступу, навчання, проходження практики, соціальної інфраструктури. Крім традиційних роздаткових матеріалів, які отримали майбутні абітурієнти, кожен навчальний заклад демонстрував відеоролики та мультимедійні презентації.

Загалом у Ярмарку професій взяли участь 9 навчальних закладів. Позитивна атмосфера заходу сприяла тому що, усі відвідувачі отримали масу задоволення та корисної інформації.

За матеріалами інформації Нетішинського міського центру зайнятості.

Заступник директора з наукової та профорієнтаційної роботи Олександр Грицина