День науки 2017: Закінчені виробничі дослідження методу очистки води

Дослідження розроблених методів очистки води в умовах діючого виробництва є кінцевою, але абсолютно необхідною ланкою дисертаційної роботи аспіранта. Воно дозволяє підтвердити правильність теоретичних положень, покладених в основу дисертації, у виробничих умовах підтвердити отримані результати лабораторних досліджень, перевірити правильність зроблених висновків і розроблених рекомендацій. Такі дослідження були виконані аспіранткою заочної форми навчання кафедри ВВБС Людмилою Одуд (науковий керівник професор В.А. Ковальчук). Виробнича установка була змонтована у залі контактних фільтрів дільниці попередньої очистки води цеху хімічної підготовки води ПАТ «РІВНЕАЗОТ».

Високий рівень і ефективність виконаних досліджень було зафіксовано у акті впровадження методу вапнування на пінополістирольних фільтрах із зростаючим шаром завислого осаду, який було підписано керівництвом підприємства. Застосування методу очистки, розробленого і дослідженого аспіранткою Одуд Л.М. дозволить: забезпечити отримання пом’якшеної води необхідної якості при застосуванні лише одного реагенту – вапна; зменшити витрати на реагенти та експлуатацію реагентного господарства; спростити технологічну схему пом’якшення води шляхом виключення з неї освітлювачів із завислим шаром осаду; спростити експлуатацію споруд для пом’якшення води; зменшити  енергозатрати, виключити використання насосного обладнання при проведенні промивки фільтрів.

Зам. зав. кафедри ВВБС з наукової роботи проф. Ковальчук В.А.