2 місце на Всеукраїнському фестивалі інновацій

Всеукраїнський фестиваль інновацій відбувається вже четвертий рік поспіль і цьогоріч зібрав рекордну кількість заявок – 250. Загалом заявки на фестиваль подали 75 закладів освіти, зокрема, 61 виш, 30 наукових установ та 12 підприємств. 16 травня в Торгово-промисловій палаті фестиваль відкрили прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Серед переможців конкурсу інноваційних проектів – два призери з медичними розробками і один з проектом у сфері біотехнологій та енергетики від ННІБА.

Перше місце присуджено колективу Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН. Науковці розробили технологію ідентифікації лейкемічних стовбурових клітин (ЛСК) для таргетної терапії онкогематологічних хворих. Ця розробка направлена на ефективну діагностику та лікування хворих на рак.

Другим став проект Smart4BioEnergy з інноваційною розробкою очищення муніципальних стічних вод, що передбачає автоматизацію процесів та утилізацію енергетичного потенціалу стічних вод. Роботу презентувала команда з Національного університету водного господарства та природокористування Навчально-наукового інституту будівництва та архітектури в складі Олександра Грицини, заступника директора ННІБА та Марії Бляшиної, ст. викладача кафедри ТГВ та СТ.

Третю сходинку віддали групі з Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, що розробила апарат екстртакорпоральної гіпертермії крові та технологію застосування його при запальних та гнійних процесах органів грудної клітки. У межах розробки цього апарату було отримано 5 патентів та проведено успішні клінічні дослідження.

Усім 3 проектам-переможцям вручили сертифікати від UNIDO. Вони дають можливість колективам взяти участь в програмі бізнес-академії Проекту «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для малих та середніх підприємств в Україні» та отримати підтримку для презентації стартапів інвесторам.

Дирекція ННІБА вітає колектив проекту Smart4BioEnergy з 2 місцем на Всеукраїнському фестивалі інновацій.

Заступник директора ННІБА Олександр Корнійчук