Екскурія студентів «Теплогазопостачання і вентиляція» до РГК «Рівнегаз»

В рамках вивчення дисципліни «Газопостачання» студенти спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» відвідали РГК «Рівнегаз». Рівнегаз надає можливість користуватися природним газом більш ніж 258 тисячам родин та 3 тис. підприємств Рівненської області. Фундаментальна задача – безпечне та безперебійне забезпечення природним газом. А в широкому спектрі послуг є все, що задовольняє потребу клієнтів з приєднання до мереж, обслуговування обладнання тощо. Масштаби та складність інфраструктури, кількість клієнтів та природно зростаючі вимоги до якості обслуговування, необхідність підвищення ефективності як виклик часу – все це вимагає професійного ставлення до роботи та відповідних людських якостей від усього колективу компанії.

Екскурсію для студентів проводив Члек Юрій Миколайович - головний інженер Рівненського відділення управління експлуатації ПАТ „Рівнегаз”.

Першим пунктом екскурсії став Центр Обслуговування Клієнтів або як його називають співробітники цього підрозділу ЦОК. Про специфіку роботи ЦОК студентам розповів директор ТОВ "Рівнегаз Збут". Зокрема ЦОК умовно ділиться на дві зони: зона роботи з абонентами щодо питань оплати за спожитий газ та зона роботи, де вирішуються технічні питання підключення до систем газопостачання чи всталновлення лічильників газу.

Наступним пунктом екскурсії стала адміністративна частина «Рівнегаз» розміщена на вулиці І. Вишенського. Як розповів Юрій Миколайович дана адміністративна частина є центром з управління всіма підприємствами з газопопостачання Рівненської області. Також за цією адресою розташована проектна група, диспетчерська служба відділу обліку та інші підрозділи Рівнегаз.

Оскільки основні виробничі відділи Рівнегаз розташовані на вулиці Будівельників, то наступним пунктом екскурсії стала Аварійно-диспетчерська служба Рівнегаз. Проводив екскурсію по території Аварійної служби випускник спеціальності ТГВ. Студенти з захопленням оглянули автомобілі Рівнегаз, познайомилися з обладнанням та інструментами якими укомплектовані дані автомобілі. А, потім відвідали службу яка здійснює прийом викликів за телефоном 104. Студентам розповіли як здійснює вимірювання концентрацій газу в приміщенні, якими приладами здійснює пошук газопроводів та з планшетами для пошуку схем локалізації аварійних ситуацій.

Не менш цікавою та захопливою була екскурсія в Сервісний центр Рівнегаз відділ метрології, де здійснюється повірка лічильників газу з усієї області. Проводив екскурсію Володимир Твердий. Зокрема студенти ознайомилися з типами та видами лічильників газу, коректорами та дистанційним способом передачі даних. Також студенти ознайомилися з процедурою проведення повірки лічильників та способами захисту їх від втручань.

Завершилася екскурсія за адресою вулиця Будівельників, 6, де розміщені служби зовнішніх та внутрішніх газових мереж. Головний інженер Рівненського відділення управління експлуатації „Рівнегаз” розповів студентам про специфіку роботи газорегуляторних пунктів, найбільш поширені аварійні ситуації.

Дирекція ННІ будівництва та архітектури, студенти 3 курсу спеціальності «Теплогазопостачання і вентиляція» (ТГВ-31, ТГВ-11інт) вдячні директору технічному Олександру Васильовичу Ганжі, головному інженеру Рівненського відділення управління експлуатації „Рівнегаз” Юрію Миколайовичу Члек та всім працівникам Рівнегаз за цікаву екскурсію на їх підприємство. Маємо сподівання, що після закінчення навчання студенти розпочнуть свій шлях на цьому підприємстві.

Заступник директора ННІБА        Олександр Грицина