Новітні матеріали та конструкції в сучасній архітектурі

Advanced materials and structures in modern architecture

Палітра будівельних матеріалів та конструкцій щороку невпинно розширюється, з’являються нові конструктивні рішення будівель і споруд. Тому майбутній архітектор повинен чітко уявляти конструктивний та формотворчий потенціал новітніх матеріалів та конструкцій та застосовувати їх як при проектуванні нових, так і під час реконструкції існуючих архітектурних об’єктів. Мета освітньої компоненти полягає у формуванні навичок раціонального вибору та креативного застосування новітніх архітектурних матеріалів та конструкцій в різних конструктивних та будівельних системах для проектування та реконструкції будівель та споруд різного функціонального призначення. Цілі освітньої компоненти: В результаті вивчення курсу студент повинен знати:
• ознайомлення із властивостями та особливості використання в архітектурній практиці новітніх матеріалів, в тому числі новітніх композитів, екологічно стійких матеріалів, «розумних» матеріалів, та конструктивних елементів, виготовлених на їх основі;
• ознайомлення зі світовим і вітчизняним досвідом проектування несучих та огороджувальних конструкцій, конструктивних вузлів будівель та споруд;
• формування та аналіз логічних зв’язків в рамках системи «матеріал – виріб - конструкція - архітектурна форма - архітектурний об’єкт»;
• здобуття навичок раціонального вибору матеріалів та конструкцій для проектування будівель і споруд різного функціонального призначення;
• вирішення проєктних завдань за обмежених умов, при використанні ресурсо- та енергоефективних рішень, тощо.