Архітектурне проєктування житлової групи (КП)

Аrchitectural design of housing group

Для кращого обслуговування жителів мікрорайону доцільно житлові будинки поєднувати в групи з населенням 1-2 тис. чоловік й у кожній групі передбачати розміщення підприємств й установ повсякденного культурно-побутового обслуговування. Групи житлових будинків утворюють первісну просторову композицію. Поєднання груп житлових будинків і громадських будівель утворює композицію забудови житлового кварталу. Житлова група – два та більше житлових будинків, планувально об'єднаних загальним дворовим простором. Метою виконання курсового проєкту є ознайомлення студентів із засадами проектування містобудівної документації, з детальним припрацюванням території житлової групи, з усіма необхідними вимогами для неї.

Основними завданнями, які вирішуються при виконанні курсового проекту, є:
- організація зручного та функціонального внутрішньо-дворового простору житлової групи;
- уміле використання природного рельєфу території для розміщення будівель та споруд;
- побудова дорожньо-транспортного каркасу з умов найбільшої зручності;
- створення виразної архітектурно-просторової композиції житлової забудови;
- організація системи озеленення території житлової групи.

У процесі роботи над курсовим проєктом студенти повинні оволодіти навиками: - формування багатоповерхових, багатосекційних житлових будинків та їх правильної орієнтації по сторонах світу; - організації зручної у функціональному відношенні житлової групи з усіма необхідними елементами благоустрою; - навиками побудови внутрішньо-дворової пішохідно-транспортної системи.