Зустрічі з Представництвом ЄС в Україні

13 і 14 листопада 2019 року відбулися інформаційні заходи від Представництва ЄС у Рівному.

13 листопада Директор ННІ АЗ Алла Прищепа взяла участь у зустрічі представників ЄС з освітянами Рівнещини, який відбувся у Рівненській ОДА. Як розповіла заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, Угода про асоціацію з Євросоюзом, підписана у 2014 році, передбачає багато напрямів співпраці, а головне – матеріальну і організаційну підтримку. «За ці роки відбулося більше 10 тисяч обмінів студентськими делегаціями. Загалом на усі програми в Україні Євросоюз виділив більше 13 мільярдів євро.

У Рівненській області теж є багато проектів, які фінансуються за кошти ЄС. Про освітні програми ЄС присутніх поінформував менеджер інформаційної кампанії «Будуємо Європу в Україні» Станіслав Корольков. Наразі на території держави реалізовується більше 300 галузевих проектів ЄС, які є безкоштовними для громадян України. Зокрема, в освітньому секторі наймасштабнішою програмою він назвав ERASMUS+. В рамках програми ERASMUS+ діють низка проектів таких, як – «Дії Марії Складовської-Кюрі» (можливість отримання наукового ступеню в країнах ЄС), програма з підтримки та розвитку волонтерського руху й інші. Крім цього, четвертий рік поспіль Представництво ЄС в Україні проводить у різних регіонах «Єврошколи» для студентів останніх курсів та випускників вузів. Це потужні чотириденні сесії, в рамках яких відбуваються семінари, зустрічі з експертами різних дисциплін.

Цього ж дня заступник директора ННІ АЗ Ігор Блялик відвідав дискусію-тренінг «European Projects Lab for NGOs», який відбувся в просторі НУВГП. На ньому представники ЄС поділилися досвідом про отримання грантової підтримки.

14 листопада студенти спеціальності Туризм взяли участь у діловій грі «Eurosession» для молоді на тему Європейського Союзу. Де отримали певний досвід бути учасниками таких заходів та додаткову інформацію про можливості реалізації своїх ідей за допомогою різних Європейських програм.