Зустріч студентів ННІ АЗ з Головним фтизіатром Рівненської області

18 березня 2015 року студенти першого курсу спеціальностей «Екологія, охорона навколишнього середовища  та збалансований розвиток», «Туризм», за сприяння  відділу з виховної роботи, соціальних досліджень та естетичного виховання НУВГП та дирекції ННІАЗ, зустрілися з Головним фтизіатром Рівненської області Ординським Миколою Леонідовичем.

Микола Ординський розповів студентам про ситуацію із захворюваністю населення області на туберкульоз. За його словами, зараз світ переживає новий, черговий наступ цієї недуги. А в Україні з 1995 року спостерігається прогресуюча епідемія захворювання і щорічні медико-економічні збитки від нього становлять 2,5 млрд. грн. Щогодини в нашій країні на туберкульоз захворівають 4 особи, одна з яких помирає. У Рівненській області щодня виявляють 2-3, а протягом року – понад 700 хворих на туберкульоз. При цьому, зважаючи на сьогоднішні соціально-економічні труднощі в Україні, в найближчі 10 років захворюваність може підвищитися в півтора раза, а смертність – у 1,7 раза. Та поки що, за статистикою 2013 року, показник захворюваності на туберкульоз у нашій країні становить 67,9 на 100 тисяч населення, на Рівненщині – 62,9. При цьому в області залишається високою частка деструктивних форм хвороби у вперше виявлених хворих: 45,8% - у 2013 р., тоді як стандартом вважається не більше 30%, та занедбаних форм туберкульозу: 21,8% - у 2013 р. при стандарті – не більше 0,5%).

Таким чином, туберкульоз уже сьогодні становить національну небезпеку, бо Україна, як резервуар ТБ-інфекції, може бути економічно і політично ізольована від світового співтовариства через загрозу поширення хвороби у світі. Тому в умовах реформування охорони здоров’я протитуберкульозна допомога населенню та розвиток фтизіатричної науки повинні залишатися обов’язком держави і фінансуватися відповідно до гарантованого базового оптимуму (100%).

Також Микола Леонідович наголосив, що кожен громадянин України, повинен мати необхідну інформацію про туберкульоз і вміти берегтися від нього. Тим більше, що в останні роки зростає кількість випадків мутованої хвороби, так званого мультирезистентного туберкульозу, лікувати який щоразу стає важче. За кількістю таких хворих Україна посідає 8 місце в світі. Всього в нашій країні виявлено нині 4178 хворих з МРТБ, з них 184 - на Рівненщині.

Микола Леонідович нагадав  студентам основні заходи профілактики туберкульозу. Також він розповів про причини зростання захворюваності на туберкульоз, етіологією цієї хвороби, методи її виявлення, симптоми і шляхи передачі, ризики інфікування, стійкість мікобактерії туберкульозу у довкіллі, взаємодію з ВІЛ та ін.