«Взаємодія вузу та школи на платформі консалтингу агроекологічних наукових досліджень» - таку презентацію було представлено від ННІАЗ на науково-практичні конференції у м. Нетішин «Організація науково-дослідницької роботи з природничих дисциплін «Учень – дослідник- фахівець», де зібралися вчителі та учні шкіл Нетішина та інших населених пунктів Славутського району (03.04.2019).

Головні питання, які цікавили учнів та вчителів – консультації у підготовці наукових робіт природничого спрямування.

Представник ННІАЗ Олійник Оксана Олексіївна розкрила інший формат співпраці вузу зі школою – через формування науково-освітнього консалтингового ядра, безпосередніми та невід’ємними учасниками якого є НУВГП (вчені), студент, виробник та учень і вчитель.

Базовим майданчиком взаємодій учасників науково-освітнього консалтингового ядра є творчо-експериментальний простір, який виконує функції: вільного обміну думками, місця та засобів для побудови та ведення експерименту,  засобу та способу перевірки результатів експерименту та продуктів наукового дослідження.

Взаємодія учасників науково-освітнього консалтингового ядра забезпечує інформування вченого про потреби виробника, що породжує нові науково-практичні ідеї, які постають в основу нових наукових продуктів-розробок. Таким чином здійснюється розвиток  технологій. Результатом цих взаємодій є те, що не будучи на виробництві безпосередньо, але взаємодіючи із вченим та студентом, учень має можливість зрозуміти сучасні потреби виробництва як у компетентностях, так і наукових продуктах-розробках, що активізує учня до синтезу наукових гіпотез та пошуку цікавих для себе перспективних спеціальностей.

Атмосфера круглого столу була дискусійно-пізнавальною. В цілому представники НУВГП розповіли не тільки про особливості підготовки учнівських наукових робіт, а й про спеціальності НУВГП та можливості та перспективи продовження наукових досліджень учнів в якості студентів НУВГП.

Запрошуємо школярів до навчання у НУВГП та активної науково-дослідницької роботи і створення нових, потрібних суспільству наукових розробок!

Тетяна Колесник