Викидай правильно!

Студенти спеціальності ”Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування” приєднались до національної програми зі збору та утилізації відпрацьованих батарейок під назвою «Викидай правильно!», яка стартувала 8 жовтня нинішнього року та встановили у холі навчального корпусу №7 контейнер для збору відпрацьованих батарейок.

Відомо, що використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи і сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі випаровуються і вимиваються.

Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в живі організми, в яких викликають ураження, погіршують репродуктивні здатності, генетичні зміни і ракові захворювання.

Для промисловості відпрацьовані батарейки - це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів - кольорових металів та мінералів. Тому, доцільніше налагодити переробку батарейок, ніж просто викидати їх.

Майбутні фахівці-екологи сподіваються, що решта студентів, а також викладачі та працівники університету підтримають ідею збору відпрацьованих батарейок і зроблять свій внесок у збереження навколишнього середовища і покращення умов життя для нас і для майбутніх поколінь.