Відео-конференція "Як вимірювати сталий регіональний розвиток?"

6 лютого 2015 року у Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася відео конференція  (прямя трансляція у мережі інтернет) на тему: «Як виміряти  сталий регіональний розвиток?». Конференцію було проведено за участі керівництва НУВГП, науковців кафедри екології, ГО «Європейське міжнародне партнерство», «Рівненського регіонального центру з інвестицій та розвитку», заступника начальника головного управління Держсанепідемслужби в області, заступника головного державного санітарного лікаря області та представників бізнесу Рівненщини.

Зі вступним словом до учасників звернулася доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи НУВГП Савіна Наталія Борисівна, яка відзначила вагомість цієї події, оскільки питання сталого розвитку сьогодні є актуальними як для нашої держави, так і регіону.
З науковими доповідями виступили доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології, директор ННІАЗ Клименко Микола Олександрович, який розповів присутнім про теоретико-метологічні підходи до оцінювання сталого розвитку соціо-еколого-економічних систем адміністративно-територіальних одиниць; кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри екології Прищепа Алла Миколаївна, котра висвітлила питання індикаторів сталого розвитку та окреслила умови, критерії підбору екологічних, економічних, соціальних індикаторів для регіональних та локальних рівнів; кандидат сільськогосподарських наук, доцент Клименко Людмила Миколаївна оприлюднила результати наукових досліджень з питань оцінювання сталого розвитку агросфери сільських населених пунктів, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, заступник директора ННІАЗ Брежицька Олена Анатоліївна ознайомила присутніх з підходами до оцінювання сталого розвитку міст, на основі якої можна розробляти місцеві плани з охорони довкілля.  Про досвід застосування індикаторів сталого розвитку в зарубіжних країнах, зокрема у Великобританії поділився з учасниками конференції Сергій Процик (в минулому керівник міського управління стратегічного розвитку та інвестицій).

В обговоренні взяли участь Олексій Губанов (ГО «Європейське міжнародне партнерство»), Олександр Осовець (Рівненський регіональний центр з інвестицій та розвитку), Анатолій Пархом’юк (Президент асоціації регіонального розвитку м. Луцька), Петро Скрипчук (доктор економічних наук, професор кафедри менеджмент НУВП),  Ігор Гущук (заступник начальника головного управління Держсанепідемслужби в області, заступник головного державного санітарного лікаря Рівненської області), Надія Гладкевич (Генеральний директор ПрАТ «РЕНОМЕ»), Сергій Гемберг (Директор Центрального відділення ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" в м. Рівне), Петро Гоцалюк (голова Волинського обласного громадського об`єднання «Асоціація регіонального розвитку).

Учасники конференції обмінялися думками про необхідність розробки та обґрунтування індикаторів сталого розвитку  та висловили побажання про більш тісну співпрацю між науковцями, представниками бізнесу,  громадськими організаціями та органами влади.

Із записом конференції можна ознайомитись в інтернеті - youtube

Європейське міжнародне партнерство ГО