Відбувся захист магістерських робіт екологів

Цього тижня, відбулись захисти магістерських робіт випускників ННІ АЗ 2017 р., що навчались за спеціальностями 8.04010601 „Екологія та охорона навколишнього середовища” та 8.04010602 „Прикладна екологія та збалансоване природокористування”.

Головою ДЕКу цього року був запрошений керівник Рівненського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів та якості продукції, к.с.-г.н. Долженчук Віктор Іванович. У складі комісії працювали директор ННІ АЗ к.с.-г.н., професор Прищепа Алла Миколаївна, завідувач кафедри екології д.с.-г.н., професор Клименко Микола Олександрович та викладачі кафедри екології. Процедуру захисту магістрів-екологів відвідали методист вищої категорії навчально-методичного управляння НУВГП Міськова Ольга Леонідівна та доцент кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин і обладнання, к. т. н. Макарчук Олександр Володимирович.

В ході роботи Комісії підтвердилось, що роки, проведені студентами на кафедрі екології сформували справжніх професіоналів у галузі охорони довкілля. Наші «магістри» проводили активну дослідницьку роботу, що знайшло відображення у переліку тем та глибині їх розробок під час виконання магістерських робіт. Серед них:

-          шляхи відновлення порушених екосистем басейнів річок та інтегроване управління водними ресурсами (Вільхова Н., Грисюк Т., Жаворонок Н., Степанов Б.);

-          стратегія сталого розвитку соціо-еколого-економічної системи районів та міст Рівненської області (Денисенко О., Миронюк О., Процюк Т.);

-          впровадження екологічної освіти та формування у молоді свідомого ставлення до довкілля в умовах навчання (Мороз-Карпишева А., Сахарчук І.);

-          аналіз екосистем в контексті збереження видового різноманіття (Мазурець М., Куцевич Р.);

-          екологічний аудит підприємств (Андріяшев О., Шевчук О.);

-          оцінювання екологічної «безпеки-небезпеки» (Симоненко О., Гороб’юк С.);

-          розробка рекомендацій з оптимізації збору твердих побутових відходів (Шмигельська  Н.);

-          екологічна оцінка меліорованих земель (Кравчу Д.)

Усі роботи отримали найвищі (відмінні) оцінки Державної екзаменаційної комісії, а деякі з них відзначені «похвалою» ДЕКу:

-          магістерська робота Корчевської Олександри «Формування у майбутніх абітурієнтів свідомого ставлення до довкілля в умовах навчальних закладів (на прикладі СШ № 19)» керівник к.с.-г.н., доцент Клименко Л.В.;

-          магістерська робота Сидорук Катерини «Роль екологічної свідомості у формуванні гармонійно розвиненої особистості» керівник д.с.-г.н., професор Клименко М.О.;

-          магістерська робота Максимчук Юлії «Еколого-генетичний моніторинг річки Стир за показниками гомеостазу батрахофауни в межах Зарічненського району Рівненської області» керівник к.с.-г.н., доцент Бєдункова О.О.;

-          магістерська робота Щербакова Юрія «Оцінювання агроекологічного стану ґрунтів території басейну  р. Сухоклея» керівник д.с.-г.н., професор Клименко М.О.

Приємним та важливим фактом було, що один із цьогорічних випускників-екологів став учасник АТО України, який на сьогодні веде активну волонтерську діяльність Олександр Андріяшев.

Директорат ННІ АЗ і колектив кафедри екології щиро вітає своїх випускників

із отриманням дипломів за кваліфікаційним рівнем «магістр»

та бажає їм значних здобутків у професійному напрямку, особистого щастя та мирного життя!