Відбувся круглий стіл "Цілі сталого розвитку: регіональний вимір в Україні"

Відбувся круглий стіл   "Цілі сталого розвитку: регіональний вимір в Україні"

20 квітня 2017 року директор ННІ агроекології та землеустрою професор Прищепа А.М. взяла участь у роботі круглого стола «Цілі сталого розвитку: регіональний вимір в Україні». Захід був проведений  в конференц-залі Президії Національної академії наук України за сприяння Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН). Організатори заходу – Всеукраїнська екологічна ліга та Національна екологічна рада України.  У засіданні взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадських природоохоронних організацій, бізнесу, провідні фахівці та науковці різних профілів. Під час заходу учасники представили власний досвід кращих практик сталого розвитку у своїх регіонах.

Прищепа А.М. у своїй доповіді «Проблеми та перспективи розробки Стратегій сталого розвитку територіальних громад» висвітлила десятилітні наукові дослідження з проблематики сталого розвитку наукової школи професора Клименка М.О.. Під час виступу поділилася  досвідом долучення науково-дослідної лабораторії «Сталого розвитку» Національного університету водного господарства та природокористування до практичної реалізації оцінювання соціо-еколого-економічних систем різного ієрархічного рівня (населений пункт, адміністративний район, область, регіон) при розробці стратегії сталого розвитку Здолбунівського району.

Відбулось активне обговорення Глобальних цілей, національних завдань розвитку та першочергових дій щодо їх виконання на регіональному рівні. Були ґрунтовно розглянуті питання інтеграції складових сталого розвитку для збереження довкілля, впровадження принципів інклюзивної освіти, необхідності врахування екологічної збалансованості у використанні природних ресурсів, популяризації моделі збалансованого споживання та виробництва.

Довідково. 1 січня 2016 року офіційно набули чинності 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР), які є частиною Порядку денного в галузі розвитку на період до 2030 року. Виступаючи на Саміті, Президент України зазначив, що «для досягнення ЦСР на національному рівні Україна здійснюватиме нові програми і проекти, які на практиці забезпечать макроекономічну стабільність, екологічний баланс та соціальну згуртованість. ЦСР слугуватимуть загальною основою для подальших перетворень в Україні».

У 2016 році за ініціативи Уряду України та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) визначено завдання щодо ЦСР, які відповідають актуальним пріоритетам розвитку країни. Успіх у їх досягненні великою мірою буде залежати від того, наскільки ефективними будуть заходи на регіональному та місцевому рівнях, на рівні громад. Вони охоплюють широке коло ініціатив – від інтеграції ЦСР у місцеві програми розвитку, середньо- та довгострокове планування до громадських ініціатив різного спрямування, адже спектр пріоритетів включає всі 17 ЦСР.