Відбулось пленарне засідання науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вода: проблеми та шляхи вирішення»

6 липня 2016 року на базі нашого університету відбулось пленарне засідання Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Вода: проблеми та шляхи вирішення (технологічні, екологічні, економічні і соціальні аспекти)».

Захід проходив за підтримки Міністерства екології природих ресурсів України, Державного агенства водних ресурсів України, Громадської ради при Мінприроди України та ряду інших провідних державних та наукових установ України.

Привітальні слова учасникам конференції лунали від ректора НУВГП д.с.-г.н., професора Мошинського Віктора Степановича, директора ННІ АЗ д.с.-г.н., професора Клименка Миколи Олександровича, голови ГО «Центр сучасних технологій» к.т.н. Годовської Тетяни Борисівни. Зокрема, В.С. Мошинський, зауважив: “Актуальність та необхідність проведення конференції  зумовлені тим фактом, що вода – основний ресурс людства …” і побажав, щоб результати подібних заходів враховувались у роботі державних органів влади та були цікаві бізнесу.

Змістом пленарних виступів учасників стали питання глобальних та регіональних проблем екологічної безпеки водних об’єктів, проблеми водокористування та водозабезпечення, відновлення водних ресурсів, раціональне використання та охорона гідробіонтів, нормативно-правові основи охорони водних джерел та ін. важливі водогосподарські та водоохоронні питання.

Велику зацікавленість у присутніх викликало представлення результатів розробки гідрографічного та гідрологічного районування України та програмно-інформаційного забезпечення підтримки прийняття рішень для вирішення проблем з управління водними ресурсами  і водним господарством регіонів, що було предметом виступу д.т.н., професора Вінницького національного технічного університету Мокіна Віталія Борисовича. Цікавою та змістовною була доповідь щодо проблем водно-болотних угідь екосистем Українського, Білоруського та Польського Полісся, представлена д.б.н., професором Інституту агроекології та природокористування НАНУ Коніщуком Василем Васильовичем. Учасники конференції високо оцінили результати досліджень та розробок наукової школи професора Клименка М.О.

Модератор, голова секретаріату оргкомітету конференції, д.т.н. Фещенко Володимир Петрович, після підведення підсумків пленарного засідання вручив учасникам та співорганізаторам конференції ряд нагород. Серед них, орденами Громадської ради при Мінприроди України  30 років пам’яті ЧАЕС» були відзначені директор ННІ АЗ Клименко М.О. (орден II ступеню) та завідувач кафедри екології Прищепа А.М. (орден I ступеню). Почесним дипломом «Еколог року - 2016» було нагороджено доцента каф. екології Бєдункову О.О.

До того ж, організаторами конференції було видано збірник статей «Вода: проблеми та шляхи вирішення» з результати науково-практичних розробок вітчизняних та закордонних фахівців водогосподарської та водоохоронної галузей, який був урочисто вручений ректору НУВГП для передачі у бібліотечний фонд нашого університету.