Відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку" до дня пам’яті доктора сільськогосподарських наук, професора Пилипенка Ю.В.

23.10-24.10.2019 року директор ННІ АЗ к.с.-г..н, професор Прищепа А.М., д.с.-г.н., професор  кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Клименко О.М., д.е.н., професор кафедри менеджменту Скрипчук П.М., к.т..н Куницький С. відвідали ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію "Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку" до дня пам’яті доктора сільськогосподарських наук, професора Пилипенка Ю.В. (Херсонський аграрний університет).

Перший день. Пленарна сесія була присвячена пам’яті  професора Юрія Володимировича Пилипенка. Про роль вченого для екологічної науки та розвитку напряму водні біоресурси та аквакультури наголошували ректор ХДАУ Юрій Кирилов, зав.кафедри екології та сталого розвитку Віталій Пічура, проректор ЖНАЕУ Людмила Романчук, декан ХДУ Ігор Пилипенко, зав.кафедри НУБІП Володимир Боголюбов, друзі, колеги, однодумці. Ольга Дудаєва представила відеофільм про наукову діяльність професора Юрія Пилипенка.

Насиченими виявилися секційні засідання «Водні біоресурси та аквакультура», «Екологія та сталий розвиток».  Це були цікаві різнопланові доповіді та дискусії про сталий розвиток, про зміни кліматичних умов,  про екологічну освіту (вищу та середню), про сертифікацію та переробку відходів, про стан водних ресурсів.

На завершення роботи першого дня відвідали лабораторію кафедри водних біоресурсів та аквакультури. Де зав. Кафедри Павло Кутіщев розказав про напрями наукової діяльності зокрема   про технології вирощування австралійських тропічних раків (Cherax quadricarinatus) в умовах півдня України.

У музеї професора Ю.В.  Пилипенка, який створений    кафедрою  екології та сталого розвитку,  зав. кафедрою професор Віталій Пічура, декан факультету рибного господарства та природокористування Павло Бойко, зав.каф. публічного управління та адміністрування Лариса Потравка, Ольга Дудаєва розповіли про наукові здобутки професора Ю.Пилипенка. У музеї зібрані всі підручники, посібники, дисертаційні роботи професора Пилипенка Ю.В.

Шана учням наукової школи професора Пилипенка Ю.В., за справи свого Вчителя, які продовжують та за пам’ять, яку увіковічують.