Україна впроваджує рекомендовані Всесвітньою туристичною організацією (ЮНВТО) системи сателітного рахунку

3 жовтня в конгрес-холі Президент Готелю (м. Київ) відбулася «Міжнародна конференція щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму та впровадження рекомендованої ЮНВТО системи сателітного рахунку». В рамках проведення заходу представники Всесвітньої туристичної організації Бека Джакелі (керівник Регіональної програми для Європи у ЮНВТО) та Джек Кестер (директор зі статистики, тенденцій та політичної програми в ЮНВТО) зустрілися з Першим Віце-прем’єр-міністром України, Міністром економічного розвитку та торгівлі Степаном Кубівим, а також представили для учасників конференції методи і напрямки статистичних обстежень в сфері туризму країнами Європи. Цікавим досвідом проведення статистичних обстежень поділилися також представники Естонії та Білорусії. В панельних дискусіях організованих Департаментом туризму і курортів України активну участь прийняв доцент кафедри туризму Національного університету водного господарства та природокористування, член Наукової ради туризму та курортів України Андрій Романів.

Важливим підсумком роботи конференції є розробка пропозицій щодо вдосконалення методів статистики та впровадження системи сателітного рахунку, а також заключення меморандуму між Департаментом туризму і курортів України та мобільними операторами (Київстар, Vodafon), щодо спільних проектів статистичних досліджень у сфері туризму України.

Доцент кафедри туризму та ГРС,

Андрій Романів