Участь у XI-му з’їзді ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків»

З’їзд українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків завжди є грандіозною подією для наукової спільноти, котра задіяна у цих галузях науки, та відбувається один раз на чотири роки. Цьогоріч ця подія відбулася у м. Харків, Національному аграрному університеті ім. В. І. Докучаєва, на землі, яка є праматір’ю грунтознавства всього світу.

Ми горді тим, що саме Україна визнана світовою спільнотою як місце походження основи усіх агрономічних наук – грунтознавства. Саме таку тезу висловив президент  Міжнародного союзу грунтознавців, професор Токійського університету  – Тахаши Косакі (Японія,) під час пленарної доповіді на з’їзді. Активну участь у XI-му з’їзді ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» взяли делегацій ґрунтознавців з Білорусі, Молдови, Румунії, Польщі, Узбекистану.

Міжнародна спільнота виявляє великий інтерес до української школи грунтознавців, яка має великі напрацювання в галузі теоретичного та прикладного грунтознавства. Японців цікавить передусім наш досвід та практичні розробки щодо реабілітації земель, забруднених радіонуклідами.

Делегацію Від НУВГП представляли професор Веремеєнко С.І., докторант Колесник Т.М., доценти Ковальчук Н.С., та Фурманець О.А. Тетяна Колесник та Наталія Ковальчук виступили із доповіддю на тему «Потенційна здатність Miscanthus giganteus до відтворення родючості ґрунтів», яка викликала справжній інтерес як у грунтознавців, так і меліораторів з точки зору здатності міскантусу вирішувати проблему засолення грунтів та реабілітації земель, забруднених важкими металами та радіонуклідами. Спектр використання міскантусу є досить широким: фітомеліорант, біоенергетична культура, сировина для виробництва целюлози та будівельних матеріалів. При цьому міскантус дуже невибагливий до грунтово-кліматичних умов вирощування і може культивуватися на малопродуктивних землях, які консервуються з тих чи інших причин.

Загалом нашій делегації вдалося ознайомитися із останніми новітніми дослідженнями в галузі грунтознавства, агрохімії та меліоорації земель, встановити нові знайомства із колегами із Харкова, Києва, Чернігова, Маріуполя, Умані, Волині, окреслити напрямки співпраці та подальшого розвитку наукових досліджень.

Тетяна Колесник, докторант кафедри екології, технології захисту

навколишнього середовища та лісового господарства