Участь науковців кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства у семінарі «Органічне землеробство та його перспективи» у Привільненській ОТГ

17 травня 2019 р. на запрошення керівника ГО «Органічна Україна Захід» Костянтина Січного за підтримки Агенції регіонального розвитку та офісу ПРООН у Привільненській громаді проведено семінар «Органічне землеробство та його перспективи». Із аграріями, представниками професійно-технічних училищ Демидівки і Млинова, Мирогощанським аграрним коледжем та активними мешканцями громади спілкувались виробники органічної продукції та науковці навчально-наукового інститут агроекології та землеустрою НУВГП.

Основними темами доповідей були:

• сертифікація за органічним стандартом ЄС. Ланцюги постачання та кластерна взаємодія (Костянтин Січной);
  • кооперація в органічному ягідництві (Віталій Ішмурат);
  • досвід переходу на вирощування органічних плодів (Володимир Коваль);
  • вирощування органічних зернових, олійних та інших культур. Особливості підготовки та обробки ґрунту (Дмитро Брицов);
  • Профіль професійної підготовки НУВГП (Тетяна Колесник, Алла Кучерова);
  • Органічні системи удобрення: ефективність, ризики, оцінка органічних добрив (Тетяна Колесник);
  •  Технології приготування компостів для органічного землеробства (Алла Кучерова).

Представників ОТГ зацікавили нові перспективи розвитку органічного агровиробництва та можливостей навчання дітей у НУВГП.

Щиро дякуємо організаторам заходу Момотюку Юрію – голові ОТГ, Світлані Роїк – спеціалістові з проектного менеджменту ОТГ, Костянтину Січному – виконавчому директору ТОВ СП «Агро Органік», Дмитру Брицову – агроному українсько-німецької компанії «Дедденс Агро», Віталію Ішмурату -  ПП «Ягоди Волині», Володимиру Ковалю - ФГ Петрович за цікавий семінар та додаткову можливість об’єднання досвідчених агровиробників, представників ОТГ, викладачів   та науковців на платформі органічного агровиробництва, філософія якого поступово підкорює серця українців.